Ana sayfa THY Euroleague CSKA Başkanı: “Haziran-Temmuz aylarında Euroleague başlayabilir”

CSKA Başkanı: “Haziran-Temmuz aylarında Euroleague başlayabilir”

Koronavirüs sebebiyle askıya alınan Euroleague'in ne zaman başlayacağına dair CSKA Moskova Başkanı Andrey Vatutin değerlendirmelerde bulundu

Çin’de başlayarak tüm dünyayı saran koronavirüs sebebiyle NBA ve THY Euroleague başta olmak üzere tüm dünyadaki basketbol organizasyonları askıya alınmıştı.

Mart ayının ortalarında alınan karar sonrası liglerin ne zaman başlayacağı da büyük bir merak konusu olarak ortada duruyor. Euroleague yönetimi normal sezonunun 28. haftasında kalan ligi bitirmek için farklı alternatifler üzerinde düşündüğünü açıklamıştı.

Euroleague’in Rus temsilcisi son şampiyon CSKA Moskova’nın başkanı Andrey Vatutin de Euroleague’de sezonun geleceği hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

“HAZİRAN-TEMMUZ AYLARINDA OYNAYABİLİRİZ”

Rus başkan değerlendirmesinde ülkeler arasındaki havayolu bağlantısının açık olmasına dikkat çekerken, en iyimser durumda Haziran, Temmuz aylarını bulabileceğini ifade etti:

Neredeyse tüm takımlar corona virüsü salgını yüzünden dağıldı. Ülkeler arasındaki hava yolları bağlantısının açılması, oyuncuların takımlarına dönmesi ve yapılacak olan hazırlanma dönemi zaman alacak. İyimser bir gelişmeyle maçları, sıkıştırılmış bir takvimle Haziran ve Temmuz başında oynamaya çalışabiliriz. Zaten ulusal liglerin çoğu, sezonu iptal etti

Khimki’nin Genel Menajeri Pavel Astakhov ise yaptığı değerlendirmede, Avrupa’daki durumun günden güne kötüye gittiğini, Haziran ayında Euroleague’in yeniden başlamasının neredeyse imkansız bir ihtimal olduğuna vurgu yaptı.