Ana sayfa THY Euroleague CSKA Başkanı maçlarda bira satışı geri getirilsin istiyor

CSKA Başkanı maçlarda bira satışı geri getirilsin istiyor

THY Euroleague ekiplerinden CSKA Moskova'nın başkanı Andrey Vatutin, koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için spor salonlarında bira satışlarının geri getirilmesi gerektiğini söyledi.

THY Euroleague ekiplerinden CSKA Moskova’nın başkanı Andrey Vatutin, koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için spor salonlarında bira satışlarının geri getirilmesi gerektiğini söyledi.

Rusya’da yayın yapan Sport‘a açıklamalarda bulunan CSKA Başkanı Vatutin, Spor kulüpleri ve ligler devlet desteğine ihtiyaç duyuyor ancak bu para yardımı şeklinde değil, doğru düzgün yasalara ihtiyacımız var. Örneğin spor tesislerinde bira satışının geri dönmesi. Para kazanmak için daha fazla fırsata sahip olmalıyız ifadelerini kullandı.

Avrupa’nın genelinde basketbol salonlarında alkol satışı yasak olmasına karşın NBA’de ise her geçen gün salonlarda alkol tüketimi daha da artıyor.

Rusya’da hükümet, 2019 yılında futbol maçları sırasında stadyumlarda bira satışına izin verecek bir yasa önerisinde bulundu ancak henüz bu tasarı yasalaşmadı.

CSKA Moskova, THY Euroleague’de koronavirüs salgını öncesinde 19 galibiyet, 9 mağlubiyet ile 4. sırada bulunuyordu.