Ana sayfa THY Euroleague CSKA Final Four Hüsranını Yaşadı, Blatt’i Aradı

CSKA Final Four Hüsranını Yaşadı, Blatt’i Aradı

İtalya’nın ünlü ve saygın spor gazetesi La Gazzetta dello Sport 22 Mayıs 2018 tarihli bir haberle Avrupa ve EuroLeague basketbolunun kulislerinde yaşanan yeni koç arayışlarına ışık tuttu.

Çizme basınının spor devine göre CSKA Moskova, Belgrad’da yaşadığı bir başka Final Four hüsranının ardından David Blatt’i aradı.

İtalyan gazetesi CSKA‘nın son dörtteki iki yenilgisinin ardından Koç Dimitris Itoudis’in gidişinin kaçınılmaz olduğunu ve Rus devinin çözüm için Blatt’i kurtarıcı olarak göreve getirmek istediğini iddia etti.

La Gazzetta’ya göre bu istek gerçekleşirse Darüşşafaka‘nın boş kalacak baş antrenör koltuğuna önemli adaylardan biri İtalyan koç Andrea Trinchieri.

Ülkesinde Virtus Bologna’yla adı geçen Trinchieri’nin EuroLeague’deki seçenekleri beklediği belirtilirken İtalyan kulübüne çok da yakın gözükmediği vurgulanırken yeşil-beyazlılar için adı geçtiği belirtiliyor.

Bakalım Blatt’in CSKA’ya gidişiyle bir transfer zinciri yaşanacak mı? Yoksa Avrupa basketbolunun zirvesinde durum olduğu gibi mi kalacak?

Kaynak: eurohoops