Ana sayfa THY Euroleague CSKA Moskova’dan flaş transfer: Tornike Shengelia!

CSKA Moskova’dan flaş transfer: Tornike Shengelia!

THY Euroleague ekiplerinden CSKA Moskova, uzun yıllardır Baskonia'da forma giyen Tornike Shengelia ile üç yıllığına anlaştı. 

Shengelia:

THY Euroleague ekiplerinden CSKA Moskova, uzun yıllardır Baskonia’da forma giyen Tornike Shengelia ile üç yıllığına anlaştı.

Eurhoops’un haberine göre, Rus devi CSKA Moskova, Saski Baskonia’nın kaptanı Tornike Shengelia’yı kadrosuna katarak, önemli bir transfere imza attı.

Euroleague’in en iyi oyuncuları arasında gösterilen Shengelia, Baskonia ile 2018 yılında iyi bir kontrat imzalamıştı.

Aynı haber içerisinde CSKA ile Baskona arasındaki buy-out görüşmelerinin sıkıntılı geçtiği ifade edildi. Shengelia ve CSKA Moskova arasındaki kontrat görüşmelerinde, 2022 ve 2023 sezonlarına koyulacak NBA buy-out’u maddelerine karar verilmesi kaldı.

CSKA’da Kyle Hines’ın takımdan ayrılmasından sonra, Will Clyburn ve Nikola Milutinov’un yanına Tornike Shengelia gibi önemli bir ismin katılması, Rus taraftarları oldukça heyecanlandırdı.

İspanyol ekibi Baskonia ile çok iyi bir sezon geçiren Shengelia, dün akşam Baskonia’nın Barcelona’yı 69-67 devirerek şampiyonluğa ulaştığı maçın kahramanlarından biri oldu.

Euroleague seviyesinde 2014 yılından bu yana çok önemli işlere imza atan Gürcü oyuncu, CSKA Moskova ile imza atmış olmasına rağmen NBA’den teklif gelmesi durumunda ABD’nin yolunu tutabilir.