Ana sayfa THY Euroleague CSKA Moskova’nın en büyük sponsorları çekiliyor!

CSKA Moskova’nın en büyük sponsorları çekiliyor!

THY Euroleague'in son şampiyonu CSKA Moskova, Rusya’nın önde gelen havayolu şirketi Aeroflot’la olan sponsorluk anlaşmasını kaybediyor.

barcelona-cska-moskova

THY Euroleague’in son şampiyonu CSKA Moskova, Rusya’nın önde gelen havayolu şirketi Aeroflot’la olan sponsorluk anlaşmasını kaybediyor.

Yeni sezon için iki tarafın da imza atması beklenmiyor. CSKA Moskova başkanı, Andrey Vatutin, Rus Haber Ajansı Tass’a yaptığı açıklamada Hava taşımacılığının dünyadaki durumunu göz önünde bulundurunca sponsorluk konusunda cevap vermek imkansız ifadelerini kullandı.

Euroleague’de 8 kez şampiyonluğa ulaşan CSKA Moskova, 2014 yılından bu yana Aeroflot’la ile 4 milyon dolarlık bir anlaşmaya sahipti.

Başkan Vatutin geçtiğimiz günlerde Aeroflot’la ile anlaşmalarını devam ettirmek istediklerini söylemişti ancak havacılık sektörü koronavirüsten en çok etkilenen sektör oldu.

CSKA Moskova anlaşma gereği takım için hazırlanan özel uçak ile seyehatlarini gerçekleştiriyorlardı. Euroleague’de özel uçak ile seyahat eden çok fazla kulüp bulunmuyor.

Ayrıca Vatutin Haftada 2-3 maç oynadığımız bu sıkışık takvimde en geniş havayolu şirketinin desteği bizim için önemliydi. Özel uçak bir EuroLeague takımı için lüks değil, gerekliliktir. dedi.