Ana sayfa Uluslararası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Shane Larkin açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Shane Larkin açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes'in yıldızı Shane Larkin'in milli takımda oynama isteğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Shane Larkin A Milli Erkek Basketbol Takımı

THY Euroleague’de fırtınalar estiren Anadolu Efes’in yıldız ismi Shane Larkin’ın milli takıma devşirilmesi hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam bir TV programında açıklamalarda bulunurken, Anadolu Efes’in yıldız Shane Larkin’in Türk Milli Takımı’nda oynama isteğinin sorulması üzerine açıklama yaptı.

CB. Erdoğan: “Milli takımımızda görmek isteriz”

Erdoğan açıklamasında, Larkin’in gibi bir basketbolcuyu milli takım da görmek isteyeceklerini şu kelimelerde ifade etti:

Vatandaşlık konusunda biz gereğini yaparız. Böyle başarılı bir basketçiyi milli takımımızda da görmek isteriz

Türkoğlu: “Kararı Ufuk hoca verecek”

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na da basın mensuplarının Shane Larkin’in milli takımda oynama durumu sorulmuş ve Türkoğlu bu kararı verecek kişinin başantrenör Ufuk Sarıca ve ekibi olacağını söylemişti

Ancak TBF Başkanı Türkoğlu, sözlerinin devamında Larkin’in Türk Milli Takımı’nda oynamak için herhangi bir girişiminin olmadığını, milli takımımızla ilgili güzel sözler sarfettiği için teşekkür ettiğini söyledi.

Larkin geçtiğimiz sezon Anadolu Efes’in Euroleague Finali’ne yükselmesinde çok büyük katkısı olan oyunculardan biriydi. Bu sezon da Euroleague’de sayı kralı pozisyonunda bulunuyor ve Anadolu Efes ligin lideri konumunda.