Ana sayfa THY Euroleague Danilo Barthel: “Fenerbahçeye gelirken en ufak bir şüphem yoktu”

Danilo Barthel: “Fenerbahçeye gelirken en ufak bir şüphem yoktu”

Fenerbahçe Beko'nun yeni transfer olan isimlerinden Danilo Barthel, Fenerahçe TV'de yayınlanan programa konuk oldu ve açıklamalarda bulundu.

Danilo Barthel-2

THY EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko’nun yeni transfer olan isimlerinden Danilo Barthel, Fenerahçe TV’de yayınlanan ” Günün Röportajı” programına konuk oldu ve bir çok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Danilo Barthel’in yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“FENERBAHÇE GLOBAL BİR TAKIM. KARAR VERMEK ZOR OLMADI”

“Fenerbahçe beni kadrosuna katmayı düşündüğünde ve teklif geldiğinde çok heyecanlanmıştım. Çok hızlı ilerledi. Hemen kabul ettim ve geldim. Evden ayrılmak, rahatlık alanından ayrılmak kolay bir şey değil ama Fenerbahçe çok global bir takım. Köklü tarihi olan bir kulüp. O yüzden karar vermek çok zor olmadı.”

“TÜRKİYE PANDEMİ SÜRECİNİ İYİ YÖNETİYOR”

“Şu an iyi gidiyor gibi gözüküyor. Kendimi güvende hissediyorum. Çoğu yerde herkes maske takıyor. Mesafe kuralına dikkat ediliyor. Her yerde dezenfektanlar var. Kulüpte de belli kurallar ve protokoller var. Hepsi uygulanıyor. O açıdan Türkiye’nin bu süreci iyi yürüttüğünü düşünüyorum.”

“IGOR KOKOSKOV BURAYA GELMEMDEKİ ETKENLERDEN”

“İlk izlenimim çok olumlu. Antrenörümüz buraya gelmemdeki etkenlerden birisiydi. Onunla sürekli diyalog içerisindeydik. O da beni çok etkiledi. Atmosfer, sistem, takım, çalışanlar ve herkesle birlikte çok güzel bir uyum var. O yüzden ilk izlenimim çok pozitif.”

“KENDİMİ KANITLAYACAĞIM BİR FIRSATIM VAR”

“Çok hızlı, üçlüklerin olduğu ve agresif savunmaya sahip bir takım olacağız. Her sene kendime bir şeyler katmaya ve daha iyi olmaya çalışıyorum. Buraya başarılı olmaya geldim. Almanya dışına da ilk defa çıktığım için de kendimi kanıtlayacağım bir fırsatım var.”

 “HAZIRLIK MAÇINDA Kİ EKSİKLİKLERİMİZİ AŞACAĞIZ”

“Herkes sahada olduğu için inanılmaz mutluydu. İlk maçımızdı. Tabii ki biraz ritim bozukluklarımız ve özgüven eksikliklerimiz var ama çalışarak hepsini aşacağız. Bu kadar çalışmayı sadece oynamak için değil; şampiyonluklar kazanmak için yapıyoruz.”

“TAKIMIN KAYNAŞMASI İÇİN BİR ÇOK AKTİVİTE YAPTIK”

“Maurizio, oyuncuları seçerken çok iyi ve birbirine uyum sağlayacak karakterler seçmiş. Aynı şekilde antrenörümüz de bu konuda katkıda bulunuyor. Bize çok iyi ortamlar yaratıyor. Özellikle Topuk Yaylası’nda daha çok kaynaşabilmek adına birçok takım aktivitesi yaptık. O yüzden her şey çok güzel. Bir kulübün böyle bir tesise sahip olmasına çok şaşırdım. Müthiş bir basketbol ortamı vardı. Odandan çıkıp hemen antrenmana yürüyebiliyordun. Her türlü ortama ve koşula sahiptik.”

“FENERBAHÇEYE GELİRKEN EN UFAK BİR ŞÜPHEM YOKTU”

“Bayern Münih forması giyerken Almanya’da oynadığımız karşılaşma inanılmaz bir ortamdı. Sanki biz deplasmanda gibiydik. Her yer sarı lacivert oluyordu. İnanılmaz bir gürültü oluyordu. Çok zor bir ortamdı. Binlerce taraftarımız önünde oynamak için sabırsızlanıyorum. Taraftarlarımızdan gelen mesajların sayısı inanılmazdı. Söylentisi çıktığında, imzalamadan önce bile inanılmaz bir mesaj yağmuru oldu. Hepsi çok pozitif ve güzel mesajlardı. O yüzden ben de onlar için en iyimi verip oynayacağım. Mesajları görünce ne kadar doğru bir karar verdiğimden emin oldum. İstanbul’a ve Fenerbahçe’ye gelirken en ufak bir şüphem kalmamıştı. Çok güzel bir histi.”