Ana sayfa THY Euroleague Darüşşafaka’nın maçı Koronavirüs’den dolayı ertelendi

Darüşşafaka’nın maçı Koronavirüs’den dolayı ertelendi

7Days EuroCup'ta mücadele eden temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen'in İtalya ekibi Virtus Bologna ile yapılacak maç virüs dolayısıyla ertelendi.

darussafaka-tekfen-virtus-bologna

7Days EuroCup’ta mücadele eden temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen’in İtalya ekibi Virtus Bologna ile yapılacak maç virüs dolayısıyla ertelendi.

Koronavirüs’ün en çok etkili olduğu ülkelerden İtalya’da birçok futbol ve basketbol maçları iptal ediliyor. Çin’de başlayarak neredeyse tüm dünyaya yayılan Koronavirüs birçok etkinliğin de iptal olmasına sebep oluyor.

Euroleague yönetimi, yaptığı açıklama ile Çarşamba günü Virtus Bologna ile Darüşşfaka Tekfen arasında oynanacak müsabakanın ileri bir tarihe ertlenmesine karar verdi.

Bu kararın verilmesinde ise Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın İtalya’da son iki hafta içerisinde vakit geçiren kim olursa olsun ülkeye almayacağını açıklaması oldu.

Euroleague’in açıklamasına göre maçın ne zaman oynanacağına dair tarih paylaşılmazken, başka bir ülke de oynanma ihtimali de bulunuyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İtalya Basketbol Federasyonu Başkanı Gianni Petrucci, eğer maça çıkmazlarsa kaybedeceklerini söyleyen Euroleague yönetiminin spor kültürü olmadığını ifade ederek şöyle konuştu:

Virtus Bologna’nın yöneticileriyle konuştum. EuroLeague yönetimi eğer maça çıkmazlarsa kaybedeceklerini söylemiş. Federasyon olarak bütün İtalyan takımlarının hakkını koruyacağız. Bu insanların spor kültürü yok

Darüşşafaka Tekfen’in ve Virtus Bologna’nın EuroCup E grubunda 3 galibiyet, 2 mağlubiyeti bulunuyor. Bu kritik maçı kazanan takım, çeyrek finale kalmaya hak kazanacak.