Ana sayfa THY Euroleague Datome Euroleague’de sezonun tamamlanacağına inanmıyor

Datome Euroleague’de sezonun tamamlanacağına inanmıyor

Fenerbahçe Beko'nun İtalyan basketbolcusu Gigi Datome, Euroleague'de maçların yeniden başlayacağını düşünmüyor.

Datome Euroleague'de sezonun tamamlanacağına inanmıyor

Ülkesinin basınına konuşan Fenerbahçe Beko’lu Gigi Datome, ING Basketbol Süper Ligi’nde geçtiğimiz hafta maçların oynanmasını eleştirirken, aynı zamanda Euroleague’de de sezonun yeniden başlamayacağını düşündüğünü söyledi.

İtalya basınından Corriere Dello Sport’a açıklamalarda bulunan yıldız basketbolcu geçtiğimiz hafta ING Basketbol Süper Ligi’nde maçların seyircisiz oynanmasını kastederek Seyircisiz oynuyorsanız orada hala bir problem vardır ve oynamanın mantığı yoktur. Benim fikrimce, eğer bütün bunlar devam edecekse taraftarların olduğu ve normal biçimde seyahat edilen bir ortamda devam etmeli dedi.

“DÜŞÜNDÜĞÜM GİBİ SEZON DEVAM ETMEZSE…”

EuroLeague Oyuncular Birliği Başkanı görevinden bulunan Datome, Euroleague’de liglerin askıya alınmasıyla birlikte maaşlarının ödenip ödenmeyeceği ile ilgili Euroleague ile masaya oturacaklarını söyledi.

Kendisinin sezonun yeniden başlamayacağını düşündüğünü söyleyen Datome, Euroleague ile bir anlaşma bulmaları gerektiğini ifade etti:

ELBA olarak bu sorunun farkındayız. EuroLeague ile masaya oturmak ve bunun hakkında konuşmanın doğru olacağını düşünüyorum. Eğer benim düşündüğüm gibi sezon devam etmezse bir anlaşma bulmamız gerekecek