Ana sayfa THY Euroleague İtalyan ressam Datome’nin en iyi 3 maçı!

İtalyan ressam Datome’nin en iyi 3 maçı!

4 Mart 2016|Fenerbahçe – Kızılyıldız

Euroleague şampiyonluğu için gözünü karartan Fenerbahçe, 4 Mart 2016 tarihinde  Eurolegue normal sezonun 9. haftasında Kızıldız’ı konuk etti. Maça Fenerbahçe kötü başlamıştı ve ilk yarıyı da çift hanelerde geride tamamlamıştı. Gigi Datome ilk yarıda sadece 5 sayıda kalmıştı.

İkinci yarıda ise bambaşka bir Fenerbahçe ve bambaşka bir Gigi Datome vardı. Gigi’nin yaktığı kıvılcımla 24-6 üçüncü çeyreği kazandı Fenerbahçe. İtalyan ressam Datome’nin ikinci yarıda 22 sayı attığı ve maçta toplam 27 sayı attığı karşılaşmayı Fenerbahçe kazanırken Gigi de kariyer rekoru kırıyordu…

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=xOUHhA16D2o&format=ipad[/nousvideo]

 

1 Nisan 2016 | Fenerbahçe – Anadolu Efes

Datome’nin en iyi maçları denildiğinde akla gelen bir diğer maç ise yaklaşık 1 ay sonra 1 Nisan 2016’da Eurolegue normal sezon 13. Haftada yine bir Türk temsilcisi Anadolu Efes ile Ataşehir’de oynanan karşılaşmadı. Çok çekişmeli kafa kafaya geçen mücadele de Datome’nin ipleri eline alması ve 3. çeyrekte Fenerbahçe’nin etikili oyunu galibiyeti getirmişti.

Datome bu maçta saha içinden 8’de 6 ile oynamış ve 24 sayı kaydetmiş, skor gücünün yanına 7 de ribaunt eklemişti.

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=vfdUKmlDXAE&format=ipad[/nousvideo]

 

21 Mayıs 2017 | Fenerbahçe – Olympiacos

İtalyan ressam Datome’nin en unutulmaz maçları dediğimizde aslında ilk sıraya yazacağımız geçen yıl ki Eurolegue Final karşılaşması olacaktır. Fenerbahçe’nin Olympiacos’u Sinan Erdem Spor Salonu’nda 80-64 yendiği final karşılaşması hem Fenerbahçe tarihinin şüphesiz en önemli kazancıydı hem de 30 yaşındaki Gigi Datome’nin en büyük zaferiydi. Maçtan önce Pero Antic’e saçlarını kestirmesi, kariyerinin en unutulmaz zaferi olduğunun bir göstergesiydi.

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=k4LP2ifgcHc&format=ipad[/nousvideo]