Ana sayfa THY Euroleague Datome: “Obradovic’in takımında oynadığım için çok şanslıyım”

Datome: “Obradovic’in takımında oynadığım için çok şanslıyım”

THY EuroLeague'nin yayınlanan son vlog çekimlerinin konuğu Fenerbahçe Beko'dan ayrılarak Olimpia Milano takımına transfer olan Gigi Datome.

gigidatome-2

THY EuroLeague’nin yayınlanan son vlog çekimlerinin konuğu Fenerbahçe Beko’dan ayrılarak Olimpia Milano takımına transfer olan Gigi Datome oldu.

Fenerbahçe Beko’dan ayrılarak ülkesine dönme kararı alan 32 yaşındaki forvet, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. EuroLeague 2020-21 sezonunun 14. haftasında, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanması planlanan Fenerbahçe Beko – Olimpia Milano karşılaşmasını heyecanla beklediğini ifade etti.

Gigi Datome’nın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“FENERBAHÇE HAYATIMIN ÇOK BÜYÜK BİR PARÇASI”

“Bu kadar duygusal bir ortamda basketbola konsantre olmak benim için zor olacaktır. Ancak bir karar aldım ve hayatımın bu yeni bölümünde mutluyum. Fenerbahçe ile birlikte birçok başarı yakaladık ve mutlu anılara sahibiz. İstanbul ve Fenerbahçe sadece kariyerimin değil, hayatımın ve kimliğimin çok büyük bir parçası. Fenerbahçe ile İstanbul’da oynayacağımız maçın tarihini takvim elime geçer geçmez kontrol ettim. Benim için çok özel bir karşılaşma olacağına eminim.”

“MILANO’YU BASKETBOL YAPILANMASI İÇİN SEÇTİM”

“Burada olmak güzel bir his. Milano’yu basketbol yapılanması sebebiyle seçtim. Ancak uzun süre sonra tekrar İtalya’da olmak ve kendi dilimi kullanmak benim için önemli bir şey. Arkadaşlarım ve akrabalarımla daha rahat görüşebileceğim. Bu sene Milano’da önemli bir görevimiz var. Kendi ülkemin takımında başarılı olmanın benim için çok büyük anlamı var.”

“ZELJKO OBRADOVİC’İN TAKIMINDA OYNADIĞIM İÇİN ÇOK ŞANSLIYIM

“Ettore ile daha önceden tanışıklığımız var. Şimdi birbirimizi tanımak için daha uzun vaktimiz olacak çünkü Milli Takımda sadece birkaç ay beraber olabiliyorduk. Zeljko Obradovic’in takımında oynadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Şimdi de Messine ile çalışacağım. Çünkü bu seviyede kazanmak için daha önce kazanma deneyimi olan ve kazanmasını bilen bir koç için oynamak size büyük avantaj sağlıyor.”