Ana sayfa THY Euroleague Datome’den Milano iddialarına yanıt

Datome’den Milano iddialarına yanıt

Gigi Datome'nin, ülkesinin takımlarından Olimpia Milano'ya transfer olacağı iddialarını kesin bir dille yalanladı.

THY Euroleague‘de normal sezonu lider tamamlayarak 5 yıl üst üste Final Four’a kalmayı başaran Fenerbahçe Beko‘nun yıldız oyuncularının taliplisi bir hayli fazla.

İtalyan basketbolcu Gigi Datome‘nin, ülkesinin takımlarından Olimpia Milano‘ya transfer olacağı iddiaları bir süredir gündemdeydi.

“İSTANBUL’DA KALACAĞIM”

AX Armani Milano‘ya gitmeyeceğini, 2019-20 sezonunda Fenerbahçe‘de olacağını ifade eden Datome, İstanbul’da mutluyum ve burada kalmak niyetindeyim. Ancak, gelecekte ne olacağını bilmiyorum ifadelerini kullandı.

“TAKIMIMLA GURUR DUYUYORUM”

Datome, sezonun son bölümünde sakatlanarak, takımının yanında olmadığı için üzgün olduğunu belirtirken, Takım arkadaşlarıma sezonun son aylarında dilediğim gibi yardım edemedim. Hem EuroLeague hem de Türkiye Ligi’nde takım arkadaşlarımla birlikte olamadığım için hayal kırıklığına uğradım, ancak bahaneler aramıyoruz. Bu yaşam ve sporun yolu. Takımımla gurur duyuyorum çünkü sonuna kadar savaştık dedi.

Fenerbahçe’nin İtalyan ressamı Gigi, bu sezon Euroleague’de 34 maçta forma giyerken, 9 sayı, 3.6 ribaunt ortalaması yakaladı.