Ana sayfa THY Euroleague Datome’den Obradovic itirafı: “Ona çok büyük hakl kırıklığı yaşattık”

Datome’den Obradovic itirafı: “Ona çok büyük hakl kırıklığı yaşattık”

Fenerbahçe Beko'nun İtalyan basketbolcusu Gigi Datome, Zeljko Obradovic ve koronavirüs hakkında açıklamalarda bulundu.

zeljko-obradovic-1

Fenerbahçe Beko’nun İtalyan basketbolcusu Gigi Datome, Zeljko Obradovic ve koronavirüs hakkında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’de bu sezon istenilen sonuçları alamadığına değinen Datome, sezon başında tam takım olarak bir arada çalışma şansı elde edemediklerini ifade etti: Takımda çok fazla sakat oyuncu vardı. Fiziksel olarak hazır değildik. Dünya Kupası’ndan gelen oyuncular vardı. Çok az birlikte antrenman yaptık ve hemen lige başladık. Salgından önceki süreçte ise toparlanmaya başlamıştık. Türkiye Kupası’nı kazandık. Avrupa Ligi’nde de son 12 maçın 8’ini kazandık. İyi gidiyorduk. İnsanlar çok alıştı tabii. Son senelerde Disney World’de gibiydik. Hep aynı şeyi bekliyorlar ama buna ulaşmak kolay bir şey değil.

Fenerbahçe’nin çok yetenekli oyunculardan oluştuğunu söyleyen Datome, Sezona bu şekilde devam etseydik THY Avrupa Ligi’nde play-off’lara gidebileceğimize inanıyordum. Eminim play-off’larda bizimle karşılaşacak takım çok mutlu olmayacaktı. şeklinde konuştu.

“SADECE OYUNCULARIN DEĞİL HERKESİN GÜVENLİĞİ”

Liglerin yeniden başlamasının zor olacağını ifade eden Datome, şöyle konuştu:

Sadece oyuncuların değil herkesin güvenliğini sağlamak gerekiyor. Oyuncunun hasta olup, ailesine ve çevresine de bulaştırması söz konusu. Bütün bunların güvenlik altına alınması lazım. Uzun süredir bekliyoruz. Ne kadar egzersiz yapsak da sağlık açısından sıkıntılı bir dönem olabilir. THY Avrupa Ligi için 24 Mayıs’ta karar verilecek. O zamana kadar çok şey değişebilir. Liglere tekrar başlamanın çok kolay olmayacağını düşünüyorum. Eminim sağlık her zaman ön planda olacak. En iyi kararın verileceğine inanıyorum.

THY Euroleague Oyuncular Birliği Başkanlığını da yapan Datome, bu süreçte basketbolcuların maaşlarıyla ilgili yapılan anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“ÜZÜNTÜM BUNUN KAMERAYA YANSIMASI”

Euroleague’de bu sezon CSKA Moskova ile oynadıkları maçta Obradovic’in molada oyuncuları söylediği sözlerin medyada yer aldığını hatırlatılan Datome, konu hakkında şöyle konuştu:

Aslında bu yaşadığımız olaylar hayatımızın bir parçası. Obradovic ile çok iyi bir ilişkimiz var. Bana ne kadar saygı duyduğunu biliyorum. Beni sahaya sürdüğünde verdiği dakikalar bana ne kadar güvendiğinin en güzel göstergesi. Bu sezon Obradovic’e çok büyük hayal kırıklığı yaşattık. Kendimiz de hayal kırıklığı yaşadık. O da değişik reaksiyonlar gösterdi. Bu sadece kameraya yansımış oldu. Üzüntüm bunun kameralara yansıması. Bu, bizim hayatımızın bir parçası.