Ana sayfa THY Euroleague Datome’den Obradovic ve Jordan yorumu

Datome’den Obradovic ve Jordan yorumu

Fenerbahçe ile hem Avrupa'da hem de ING Basketbol Süper Ligi'nde birçok başarı kazanan Gigi Datome, koronavirüs ile birlikte son durumları değerlendirdi.

Datome Euroleague'de sezonun tamamlanacağına inanmıyor

Fenerbahçe ile hem Avrupa’da hem de ING Basketbol Süper Ligi’nde birçok başarı kazanan Gigi Datome, koronavirüs ile birlikte son durumları değerlendirdi.

TRT Spor’a açıklamalarda bulunan Datome, Türkiye’nin İtalya’ya yardım ettiğini ve bu sebeple Türkiye ile gurur duyduğunu ifade etti.

Datome’nin açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“TÜRKİYE İLE GURUR DUYUYORUM”

Türkiye’ye çok minnettarım ve Türkiye’yle çok gurur duyuyorum. Türkiye, İtalya’ya yardım eden ilk ülkelerden biri. Bu, bizim için çok önemli. Şu an bütün dünyanın birbirine birlik olup yardım etme zamanı. O yüzden böyle şeylerin daha fazla medyada yer alması gerekir.

“TÜRKİYE UMARIM BÖYLE DEVAM EDER”

Türkiye’deki rakamları görüyorum, arkadaşlarımdan haberler de alıyorum. Umarım bu şekilde devam eder ve daha da iyiye gider. Türkiye’de henüz salgın yaygın olmadan önce İtalya’nın durumundan örnek göstererek ben de uyarılar paylaşmıştım. Sokağa çıkma yasakları bence iyi oluyor. Umarım bu şekilde devam eder.

“İTALYA NORMALLEŞİYOR”

Şu anda İtalya’da ikinci aşamaya geçildi. Sokağa çıkma yasakları yumuşatıldı. Sosyal mesafe kullanılarak birçok sektördeki insanların işe dönmesine izin verildi. Bu hafta yaklaşık 4,5 milyon insan işlerine döndü. Aynı zamanda aile ziyaretlerine izin verildi. Arkadaşlarımızla sosyal toplantılar hala yasak. Aynı zamanda benim gibi profesyonel sporculara da spor salonlarında çalışma izni verildi..

“JORDAN’IN NE TARZ SORUNLAR YAŞADIĞINI GÖRMEK GÜZEL”

Datome, aktif sporcular olarak çok hızlı bir tempoda yaşadıklarını anlatarak, şu anda durmanın mental açıdan kendisine iyi geldiğini söyledi. Bu süreçte neler yaptığını da anlatan tecrübeli basketbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Durmak biraz bize iyi geldi, hem zihnen hem de bedenen. Sosyal medyayı çok yoğun kullanıyorum. Evdeki insanlara destek olmak istiyoruz, onların yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Her çarşamba günü Nicolo Melli‘yle sosyal medyada 1 saatten fazla program yapıyoruz. Bu süreçte çok fazla kitap okumuyorum, gündemi takip edebilmek için çok fazla haber okuyorum. Daha çok gitar çalmaya vaktim oldu. ‘The Last Dance’ belgeselini izleyebildim. Şu anda da spor yokken böyle bir şey izlemek çok güzel. Çok başarılı bir ikonun (Michael Jordan) aslında gerçek hayatta, soyunma odasında ve ilişkilerde ne tarz sorunlar yaşadığını izleyip görmek gerçekten çok güzel.

“OBRADOVIC POPOVICH’E BENZEMİŞ”

Luigi Datome, Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic‘in sosyal medyaya yansıyan sakallı fotoğrafını da gülerek değerlendirdi. Obradovic‘i, Gregg Popovich’in sakallı haline benzeten Datome, Koçun sakallı halini gördüm ve çok güzel gözüküyor. Bilmiyorum daha fazla sakalını uzatacak mı ama sanırım sabah uyandığında hiç tıraş olmadan güne devam etmenin ne kadar keyifli olduğunu yaşamış oldu. diye konuştu.