Ana sayfa THY Euroleague David Blatt’tan Fenerbahçe açıklaması

David Blatt’tan Fenerbahçe açıklaması

Euroleague'in Fenerbahçe ile Olympiakos'un karşı karşıya geleceği mücadele öncesinde David Blatt açıklamalarda bulundu.

THY Euroleague’in 20. haftasında İstanbul’da Fenerbahçe ile Olympiakos karşı karşıya gelirken, mücadele öncesinde Yunan ekibinin koçu David Blatt ile Axel Toupane Euroleague’in resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Olympiakos başantrenörü David Blatt, Fenerbahçe’nin yakın tarihte çok iyi başarılar yakaladığını, birlikte oynamaya alışık olduklarını ve çok kaliteli olduklarını söylerken şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe yalnızca tarihe ve yakın geçmişe sahip değil, aynı zamanda birkaç yıldır birlike oynayamaya alışmış, kaliteli oyuncular ile oynayan bir takım. Sürdürülebilir başarıya ulaşmış bir takım.
Biz de kendimizi rekabetçi bir takım olarak görüyoruz. En üst düzeyde rekabet ederek Atina’ya iyi bir sonuç ile dönmeyi umuyoruz.
Koç Obradovic ile uzun bir geçmişimiz var. Çok saygılı, zevkli ve rekabetçi bir geçmişimiz var. Bu oyundaki en iyi koçlardan biri. İkimizde uzun süredir en üst düzeyde koçluk yapıyoruz.”

Oylmpiakos’un oyun kurucusu Axek Toupane ise zor bir oyun olacağını ancak kazanabileceklerine inandığını söylerken şöyle konuştu:

“Heyecanlıyım. Bence harika bir maç olacak. Fenerbahçe harika bir takım, onları çok iyi tanıyoruz. Geçtiğimiz maçı yalnızca 1 sayı ile kaybettik, bu yüzden bu kez kazanabiliriz. 
Tüm takımların olduğu gibi elbette Fenerbahçe’nin de zayıf yönleri var. Ancak asla rakibimizin zayıf noktalarına odaklanmıyoruz, kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Çok zor bir maç olacak, kazanabileceğimize inanıyorum. Maçı kazanmak için tutarlı bir oyun oynamalıyız, enerjimizi ortaya koymalıyız, topu kaybetmemeliyiz.”