Ana sayfa THY Euroleague De Colo neden Fenerbahçe’yi seçtiğini açıkladı!

De Colo neden Fenerbahçe’yi seçtiğini açıkladı!

Fenerbahçe'nin yeni oyun kurucusu Nando De Colo, Dünya Kupası'nın ardından açıklamalarda bulundu.

FIBA Dünya Kupası’nda Fransa formasını terleten yıldız oyun kurucu Nando De Colo, turnuvanın ardından Info Sports’a açıklamalarda bulunurken Fenerbahçe’den de bahsetti.

Dünya Kupası’nı 3. sırada tamamlayarak bronz madalya kazanan Fransa’nın kilit oyuncularından Nando De Colo, yarı finalde kaybettikleri Arjantin maçında oyunu dikte edemediklerini söyledi.

Bekledikleri madalyanın bronz olmadığını ancak Fransa’ya madalya ile döndükleri için mutlu olduklarını söyleyen De Colo, Beklediğimiz madalya bu olmasa bile Fransa’ya bronz madalyayla geri döndüğümüz için mutluyuz. Turnuvada daha ileri gitmek için Amerika’yı yenmek zorundaydık. Sonrasında oyuna dikte etmeyi bilen Arjantin ile karşılaştık ve cevap veremedik. Yarı finaldeki yenilgi sonrasında hayal kırıklığına uğradık ama Avustralya maçı için çabuk ayağa kalkmak zorundaydık dedi.

Fransız yıldız, Dünya Kupası’nda 8 maçta 16.5 sayı, 3.4 asist, 1.6 ribaund ortalama yakaladı.

“PROJESİ HOŞUMA GİTTİ”

Geçtiğimiz sezon CSKA Moskova formasıyla Euroleague Şampiyonluğu yaşamasının ardından Fenerbahçe Beko’nun yolunu tutan De Colo, Türkiye’ye transferi hakkında şu ifadeleri kullandı:

CSKA’dan ayrılmam gerekiyordu. Yeni bir şeye ihtiyacım vardı ve Fenerbahçe’nin projesi çok hoşuma gitti

NANDO DE COLO FRANSA v AVUSTRALYA