Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Dedas’tan De Colo’ya: “Onun varlığı Fenerbahçe’ye güven veriyor”

Dedas’tan De Colo’ya: “Onun varlığı Fenerbahçe’ye güven veriyor”

ING Basketbol Süper Ligi'nin dödüncü haftasında Fenerbahçe'nin Bahçeşehir'i 74-60 mağlup etmesinin ardından koç Stefanos Dedas açıklamalarda bulundu.

Dedas'tan De Colo'ya:
Dedas'tan De Colo'ya: "Onun varlığı Fenerbahçe'ye güven veriyor"

ING Basketbol Süper Ligi’nin dödüncü haftasında Fenerbahçe’nin Bahçeşehir’i 74-60 mağlup etmesinin ardından koç Stefanos Dedas açıklamalarda bulundu.

Stefanos Dedas açıklamasında De Colo’nun Fenerbahçe’yi her zor an yaşadıklarında ayağa kaldırdığına değinirken, henüz ligde galibiyet ile tanışamayan Bahçeşehir için ise mental olarak güçlü olduklarını, Avrupa’da alacakları galibiyetler ile rahatlayacaklarını ifade etti.

Dedas’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“ONUN VARLIĞI FENERBAHÇE’YE GÜVEN VERİYOR”

Fenerbahçe’yi galibiyetlerinden ötürü tebrik ediyorum. Oyunu kontrol etmeye ve bazı oyuncularımızı dinlendirebilmek adına yavaş oynamaya çalıştık. Aynı zamanda takım içinde bir rekabet yaratarak etkili olmak istedik. Maalesef De Colo 7 sayı üretse de çok formundaydı. Onun varlığı Fenerbahçe’ye zor anlar yaşadıkları zaman güven veriyor.

“MENTAL ANLAMDA GÜÇLÜYÜZ”

Ligde zor bir konumda olsak ve hala galibiyetle tanışamamış olsak da mental anlamda güçlüyüz. Panik halinde değiliz ve galibiyetler almaya başlayacağız. Durumumuzu tersine çevirebiliriz. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımlarla oynamak kolay değildir. Zor bir fikstürümüz var, Afyon maçında büyük bir hata yaptık. Önümüzde yeni bir sayfa var. Avrupa arenasına çıkacağız. Eminim ki, Avrupa’da alacağımız galibiyetler bizi rahatlatacaktır. Takım olarak içeride iyi bir havamız var ve sıkı çalışıyoruz. Bizi destekleyen öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.