Ana sayfa Ekstra Demet Şener’in akıllara durgunluk veren 22 yıl önceki röportajı

Demet Şener’in akıllara durgunluk veren 22 yıl önceki röportajı

Edvina Sponza

Eski manken Demet Şener’in 1995’te Türkiye Güzeli seçildikten sonra gazeteci Musa Ağacık’a verdiği röportaj yeniden gündeme geldi. Edvina Sponza ve İbrahim Kutluay nasıl tanıştı?

Kısa röportajı görenler şaşkınlığını gizleyemedi. İşte o röportaj… (fanatik)

Hangi olaylar seni ilgilendiriyor?

İç olaylar.

Başbakanı nasıl buluyorsun? (O dönem Başbakan Tansu Çiller)

Çok seviyorum.Neden?

Bir kadın olarak çok güzel şeyler başarıyor.

Örnek verebilir misin?

Veremem.

Plevne denince ne anlıyorsun?

Hiçbir şey.

Kitap okuyor musun?

Hiç sevmem.

Türkiye’yi nasıl temsil edeceksin?

Kendi kültürümle, örfümle, adetimle.

Nasıl kültürlü olacaksın?

Roman okunarak mı kültürlü olunuyor?

Ya nasıl olunuyor?

İçten gelen bilgilerimle tanıtabilirim. Kitap okumakla Türkiye’yi tanıyamam.

Okunarak tanıtılamaz mı?

Hayır! Aşk romanı okuyorsam nasıl Türkiye’yi Tanıtacağım?

Nasıl tanıtacaksın?

Tarihini, kültürünü tanıtacağım.

Okumadan bunu yapmak mümkün mü?

Bana göre kitap okumak, kültürlü olmanın temel taşı değildir.

Sence nedir?

Benim boş olduğumu mu kanıtlamaya çalışıyorsunuz?

İşte arşivde yer alan röportaj (üstte)

Eski manken Demet Şener‘in, geçen Ocak ayında boşandığı eski basketbolcu İbrahim Kutluay ile gizli aşk yaşadığı iddiasıyla yoga eğitmeni Edvina Sponza‘ya açtığı 500 bin TL’lik tazminat davasında adeta yer yerinden oynadı.

“SİYAH SÜTYEN VE KÜLOT GÖNDERDİ”

Hürriyet’in haberine göre; Demet Şener‘in tanıkları, İbrahim Kutluay ile olan evliliğin nasıl bittiğini anlattığında mahkeme salonu buz kesti.

İstanbul 17.Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya davacı Demet Şener ile avukatı Aslı Hatemi katıldı. Edvina Sponza‘yı ise avukatları temsil etti.

Tanık olarak dinlenen Demet Şener‘in 10 yıllık spor hocası Eftan Metin, ”2016 Eylül ayı evde antreman yapıyorduk. Demet Hanım’a bir zarf bırakmışlar. Zarfı açtığında zarfın içinden siyah sütyen ve külot ile bir not çıktı. Notta ‘Bunu yalancı kocana verirsin, artık başkasına verir’ diye yazıyordu. Notun altında kimin gönderdiği yazmıyordu.

Demet bunu gördüğünde fenalaştı. Bu notun akabinde yarı çıplak ve tamamen çıplak iki fotoğraf Demet Şener’in tablet bilgisayarına düştü. İbrahim’in telefonuna da aynı fotoğraflar geldi.

Sonra Edvina Sponza, İbrahim’le olan yazışmalarını zarf içerisinde Demet Şener‘e yolladı. Bu zarfları Edvina Sponza’nın şoförü getirdi. Bu olayları çocuklardan saklamak için Demet Hanım çaba gösterdi” dedi.

DEMET ŞENER’İN AĞABEYİ DE KONUŞTU

Demet Şener’in ağabeyi Enis Şener de, ”Edvina Sponza bana telefonla ulaşarak İbrahim’le ilişkisinin olduğunu söyledi. İlişkisinin ispatı belge ve fotoğrafları Demet’e vermemi söyledi. Whatsapp üzerinden İbrahim’le olan beraberliklerine ilişkin yazışmalarını ve fotoğraflarını gönderdi.

Edvina Sponza‘nın tanığı Nilüfer Vurgun da, ”Edvina 20 yıllık arkadaşım. İlişki haberlerini basından gördükten sonra Edvina’yı aradım. Edvina bana ‘İbrahim’le tanışıyoruz. Sadece arkadaşım’ dedi. İlişki iddialarını doğrulamadı. Eğer ilişkileri olsaydı bana söylerdi” diye konuştu.

 Tanık Aslı Gülen Kozanoğlu ise, “Demet ve İbrahim’i tanımam. Biz 3 ay Edvina’yla Çeşme’de tatildeydik. Tüm yaz ayları boyunca Edvina’nın İbrahim Bey’le hiçbir diyaloğuna şahit olmadım. Edvina bana İbrahim’le ilgili hiçbir şey anlatmadı. Basında bu olayı duydum. Edvina’ya bu olayla ilgili bir şey sormadım” dedi.

Mahkeme İbrahim Kutluay ile Demer Şener arasında gerçekleşen boşanma davasının sonucunun kesinleşmesinin beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

”YAŞADIKLARIMI GÖRDÜNÜZ”

Duruşma çıkışı adliye koridorunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Demet Şener, ”Mahkemede dinlediniz her şeyi zaten, yaşadıklarımı görmüş oldunuz. Bir kadının bir kadına yaşatabileceği en ağır şeyleri yaşadım” dedi.