Ana sayfa THY Euroleague Derbide Kazanan Anadolu Efes

Derbide Kazanan Anadolu Efes

THY Euroleague’de Fenerbahçe ile Anadolu Efes 28. haftanın açılış maçında karşı karşıya geldi. Maç boyunca skor avantajını elinde tutan ev sahibi Anadolu Efes, son saniyeleri müthiş geçen maçı 80-77 kazanmayı başardı.

İlk çeyreğe hızlı başlayan takım Anadolu Efes oldu. Fenerbahçe’yi sert savunmasıyla sadece 14 sayıda tutan Anadolu Efes, özellikle Bryant Dunston’ın iyi oyunuyla çeyreği 21-14 önde kapattı.

İkinci çeyrekte biraz daha toparlanan Fenerbahçe hücumda ilk çeyreğe göre daha etkili olarak 21 sayı üretse de ev sahibi Efes aynı derecede iyi hücum yaparak 23 sayı kaydetti. Böylece devre arasına Anadolu Efes 44-35 önde girdi.

İkinci yarıda da karşılıklı olarak basketler bulan iki temsilcimizden Anadolu Efes’te Jayson Granger da devreye girerek takımının hücum yükünü çekti. Fenerbahçe’de de Bogdan Bogdanovic oyuna dahil olarak takımını ayakta tuttu. Ev sahibi bu çeyreği de 9 sayılık farkla 65-54 önde geçti.

Son çeyreğe Bogdan Bogdanovic’in ekstra çabasıyla Fenerbahçe çok daha iyi başladı. Farkı 5 sayıya kadar düşüren sarı lacivertliler maçın içinde kalmayı başardı. Maçın bitimine 37 saniye kala Bobby Dixon’ın basketiyle skoru 78-76’ya getiren Fenerbahçe sonrasında rakibinin top kaybının üzerine hücumdan boş dönerek maça denge getirmeyi başaramadı. 15 saniye kala Honeycutt’ın serbest atışlarıyla skoru 80-76’ya getiren ev sahibi maçı da 80-77 kazandı.