Ana sayfa THY Euroleague Derrick Williams: “Fenerbahçe Dünya’ya karşı oynuyor”

Derrick Williams: “Fenerbahçe Dünya’ya karşı oynuyor”

Fenerbahçe Beko'nun yeni transferi Derrick Williams, Euroleague'de yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu

Derrick Williams:
Derrick Williams: "Tüm Dünya Fenerbahçe'ye karşı"

google-news-abone-olpng

Fenerbahçe Beko’nun Bayern Münih’den transfer ettiği yıldız basketbolcu Derrick Williams, FBTV’ye açıklamalarda bulundu.

Derrick Williams’ın açıklamlarından satırbaşları şu şekilde:

“EUROLEAGUE ŞAMPİYONLUĞU YAŞAMAK İSTİYORUM”

Williams Avrupa’da Bayern Münih ile şampiyonluk yaşadığını, Euroleague’de de şampiyonluk yaşamak için buraya geldiğini söyledi:

Aslında buraya gelmemin bir sebebi var. Geçen sene Bayern Münih ile Avrupa’da şampiyonluk yaşadıktan sonra bir adım daha ileri gidip, EuroLeague şampiyonluğu yaşayabileceğim bir takıma gelmek istedim. Burası bir oyuncu için gelinebilecek en iyi takım. Henüz maç oynamadık ama antrenmanlarımız bile büyük mücadele içinde geçiyor.

“OYUN TARZIM AVRUPA’YA UYUYOR”

Avrupa Basketbolu’nun tarzına uygun olduğunu söyleyen Williams, Almanya  da genel olarak basketbolda gelişen bir ülke. Eminim ki gelecek yıllarda basketbol daha da gelişecek dedi.

“EN BÜYÜK ETKİ OBRADOVİC’İN ARAMASI”

Transfer sürecinde Obradovic’in kendisini aradığını söyleyen Birleşik Amerikalı oyuncu şu ifadeleri kullandı:

New York’ta arkadaşlarımla özel idman yapıyordum. Menajerim üst üst birkaç kez arayınca bir durum olduğunu anladım. Aradığımda Fenerbahçe Beko’nun teklifinden bahsetti. En büyük etki Obradovic’in beni araması oldu. Bana güvendiğini aktarması beni etkiledi. Karar vermemdeki son nokta Obradovic ile konuşmamdı.

“TARAFTARIN SEVGİSİNİ HİSSEDİYORUM”

İstanbul’a geldiğinden beri taraftarın sevgisini hissettiğini belirten yıldız oyuncu Zaten aileniz, takımınız ve taraftar için oynuyorsunuz. İmza attığım andan ve İstanbul’a geldiğimden beri taraftarın artarak sevgisini hissediyorum dedi.

“FENERBAHÇE BİR NUMARAYDI”

Basketbolda her zaman hedefin en iyi takımı yenmek olduğunu söyleyen Williams, Bayern Münih ile Fenerbahçe’nin Avrupa’nın bir numarası olduğunu ve Bayern ile onu yenmenin inanılmaz olduğunu dile getirdi:

Basketbolda hedef her zaman en iyi takımı yenmektir. Fenerbahçe Beko bir numaraydı ve Bayern Münih gibi küçük bir kulüp için kazanmak ümidimiz yokken bile Fenerbahçe karşısında kazanmak inanılmaz bir şey oldu. Buraya geliş sebeplerimden biri buydu. İç sahada bizim taraftarlarımızdan çok Fenerbahçe taraftarı vardı.

“OBRADOVİC DETAYLARA ÖNEM VERİYOR”

Obradovic’ten büyük övgü ile bahseden yıldız oyuncu, ‘en iyisi ile çalışıyoruz’ dedi:

Obradovic detaylara inanılmaz önem veriyor. 5 yıl üst üste bir takım değişen oyunculara rağmen Final Four’a kalıyorsa; en iyisi ile çalışıyoruz, diyebiliriz.

“TÜRKİYE KAZANMAYA ÇOK YAKINDI”

Türkiye ile ABD arasında FIBA Dünya Kupası’nda oynanan maçı değerlendiren Williams, Türkiye’nin kazanmaya çok yakın olduğunu söyledi:

Maçı izlemeyi çok istedim ama fırsatım olmadı. Zaten dün antrenman sonrasında herkes soyunma odasında bunu konuşuyordu. İki takım ve ülke içinde inanılmaz bir şeydi. Türkiye basketbol konusunda gelişen ve büyüyen bir takım. NBA’de birçok oyuncusu var. Amerika’da uzun süredir dünyanın en iyi takımı. Diğer ülkelerin aradaki farkı kapatması ve kazanmaya yaklaşması bile bence çok güzel. Türkiye kazanmaya çok yakındı ama bu da tecrübe oldu.

“FENERBAHÇE DÜNYAYA KARŞI OYNUYOR”

Gelecek sezon nasıl bir Fenerbahçe göreceğimizin sorulması üzerine Derrick, herkesin kendilerini yenmek istediğini söyledi:

Çok sert ve agresif bir takım göreceksiniz. Taraftarlarla kulüp birleşince sanki Fenerbahçe dünyaya karşı oluyor. Çünkü herkes sizi yenmek istiyor. Bende de  asıl olan enerji, efor ve düzgün oynamak.”