Ana sayfa THY Euroleague Dimitris Giannakopoulos’dan oyuncu maaş kararlarına tepki

Dimitris Giannakopoulos’dan oyuncu maaş kararlarına tepki

Oyuncular Birliği ile Euroleague Yönetimi'nin 'Sezon tamamlanmazsa oyuncular maaşlarının yüzde 80'inini alır' kararına Panathinaikos'un çılgın başkanından tepki geldi.

dimitris-giannakopulos

THY Euroleague Yönetimi ile Oyuncular Birliği’nin uzun süren toplantılar sonunda, lig iptal olursa maaşlarının yüzde 80’ini alacaklarını açıklanmıştı.

Oyuncular Birliği ile Euroleague Yönetimi’nin ‘Sezon tamamlanmazsa oyuncular maaşlarının yüzde 80’inini alır’ kararına Panathinaikos’un çılgın başkanından tepki geldi.

Ancak Euroleague’deki maçların yüzde 65’ini oynayan oyuncuların, maaşlarının yüzde 80’ini alacak olması Panathiniakos’un çılgın başkanı Dimitris Giannakopoulos’u kızdırdı.

“SON GÜLEN KİM OLACAĞINI GÖRECEĞİZ”

Ingtagram’da konu ile ilgili bir taraftarın yorumu üzerine şu ifadeleri kullandı:

Oyunculara yardım etmek mi? Komikmiş… Maçların sadece %65’inde oynadılar ama maaşlarının %80’ini istiyorlar. Ancak bu konuda son gülenin kim olacağını göreceğiz

THY Euroleague’de eğer sezon devam ederse oyuncular maaşlarının %85’ini alacaklar. Şu anda sezon askıya alındığı için oyunculara yapılan ödemeler de durmuş vaziyette. Sezonun akıbetine dair olumlu ya da olumsuz karar alındıktan sonra oyuncuların maaşlarının 15 Ağustos 2020 tarihinden önce ödenmesi bekleniyor.