Ana sayfa THY Euroleague Dimitris Itoudis:”Fenerbahçe’nin hakkını verelim harika savunma yaptılar”

Dimitris Itoudis:”Fenerbahçe’nin hakkını verelim harika savunma yaptılar”

THY EuroLeague'de Fenerbahçe Beko ile CSKA Moskova mücadelesinin ardından CSKA Moskova'nın başantrenörü Dimitris Itoudis açıklama yaptı.

Dimitris Itoudis

THY EuroLeague 2020-21 sezonunun üçüncü haftasında Fenerbahçe Beko ile CSKA Moskova mücadelesinden CSKA Moskova 77-78’lik skorla galip ayrıldı. Karşılaşmanın ardından CSKA Moskova’nın başantrenörü Dimitris Itoudis açıklama yaptı.

Dimitris Itoudis’in yaptığı açıklama şu şekilde:

“Takımımı galibiyetten ötürü tebrik ederim. Ancak yalnızca galibiyetten ötürü değil, Israrlarından ötürü de tebrik ederim. Oyun planımıza sadık kaldık. En iyi oyunumuzu oynamadık. Fakat eksiklerimizin açığını kapatmak için burada olduğumuzu kendimize kanıtladık. Buraya eksik gelsek de her zaman önemli olan şeyin var olan oyuncular olduğunu gösterdik. Johannes Voigtmann’ın da ağrıları vardı ama takımı yalnız bırakmak istemedi ve takımla buraya geldi.

Fenerbahçe de kazansa adil bir sonuç olurdu çünkü ortada bir maçtı ve iki tarafa da gidebilirdi. Savunma ve hücumda zaman zaman aksadık. Fenerbahçe’nin hakkını verelim, harika savunma yapıyorlar. Ancak biz de çok kez topu çöpe attık. 17 top kaybı çok fazla. En iyi oyunumuzu oynamasak da maçı istediğimiz yere getirdik, hep oyunun içinde kaldık. Oyunu olması gereken yere getirdik.

Fenerbahçe’yi de tebrik ederim. Önümüzde uzun bir yol var. Bir sonraki rakibimize odaklanacağız. O maça hazırlanmak için bir gün daha eksiğimiz var.”