Ana sayfa NBA Donald Trump’tan NBA’e siyasi örgüt benzetmesi

Donald Trump’tan NBA’e siyasi örgüt benzetmesi

NBA'de Milwaukee Bucks'ın ırkçılığı protesto etmek için başlattığı boykotun ardından ABD Başkanı Donald Trump açıklamada bulundu.

donaldtrump

Milwaukee Bucks takımının Jacob Blake isimli bir siyahi vatandaşın polis tarafından sırtından 7 el ateş edilerek felçli bırakmasını protesto etmek için maça çıkmaması üzerine ABD Başkanı Donald Trump kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.

NBA’deki protestolarla ilgili sorulan bir soruya NBA’in siyasi bir örgüt olduğunu söyleyerek protestolardan haberi olmadığını ifade etti.

Trump’ın açıklamalarının tamamı şu şekilde:

Siyasi bir örgüt gibi oldular ve bu, iyi bir şey değil. Bence ne ülke ne de spor için iyi. NBA’deki protestoyu pek bilmiyorum. İzlenme oranlarının çok düşük olduğunu biliyorum. Bunun sebebi bence insanların NBA’den biraz sıkılmış olmaları. Ancak protestolardan pek haberim yok.

NBA’de Bucks ile Magic arasında oynanması planlanan maçın boykot sebebiyle ertelenmesinin ardından diğer takımlar da maça çıkmayarak boykota katılmıştı. Bu olay ligde sezonun tamamlanamayacağı gibi bir ihtimali gündeme getirmişti. Daha sonra yapılan bir toplantının ardından ligin oynanması kararı alındı.