Ana sayfa Ekstra Durant: Trump’a Saygı Duymuyorum

Durant: Trump’a Saygı Duymuyorum

Warriors yeni sezonda Washington Wizards ile 28 Şubat’ta karşı karşıya gelecek fakat Beyaz Saray’dan henüz bir resmi davet alınmadı. Bir davet geldiği takdirde takıma şampiyonluğu getiren isimlerin başında gelen Kevin Durant’in katılım göstermeye niyeti yok.

“Hayır, bunu yapmayacağım. Şu anda o koltukta oturan kişiye(Trump) saygı duymuyorum. Onunla aynı fikirleri paylaşmıyorum ve bunu yaparak sesimi duyuracağım. Bu sadece benim kişisel tercihim fakat eğer arkadaşlarımı biraz tanıyorsam onların da tamamı benimle aynı fikirde.”

Durant başkanın ülkedeki ırkçılık geriliminin artmasında büyük rol oynadığını düşünüyor ve bu konudaki görüşlerini şöyle açıkladı:

“Kesinlikle bunu körüklüyor. Ben bunu ofise girdiği hatta başkanlık yarışına girdiği andan itibaren hissediyorum. Ülkemiz çok bölündü ve bu bir tesadüf değil. Barack Obama Beyaz Saray’dayken benim geldiğim toplum olarak çok umutluyduk çünkü bir siyah başkanımız vardı ve bu bir ilkti.”

“Şu anda sadece işlerin daha kötüye gittiğini düşünüyorum. Bunların hepsi de şu andaki yönetimden kaynaklanıyor. Balık baştan kokuyor. Beyaz Saray’da insanları önemsemeyen biri olduğu sürece bir ülke olarak hiçbir yere varamayız. Benim düşünceme göre onu o koltuktan indirmedikçe hiçbir ilerleme göremeyiz.”