Ana sayfa THY Euroleague Efes Zalgiris’e direnemedi

Efes Zalgiris’e direnemedi

Anadolu Efes, bu sonuçla 23. maçlar sonunda 17. mağlubiyetini aldı.

Temsilcimiz Anadolu Efes, Brock Motum’un eski takımı Zalgiris’e karşı etkili oyunuyla başladığı maçın ilk 5 dakikalık bölümünü 10-7 üstün geçti. Kalan bölümde iki takım da hücumda etkili bir performans sergiledi ve ilk çeyrek 23-21 sona erdi.

İkinci çeyreğe etkili başlayan Zalgiris, ilk 5 dakikalık bölüm geçilirken 27-35 üstünlüğü yakaladı. Temsilcimiz kalan bölümde farkı tekrar azaltıp 3 sayıya kadar getirmesine rağmen son bölümde özellikle baskılı svunmasıyla fark yaratan Zalgiris, ilk yarıyı 36-45 üstün tamamladı.

Zalgiris, üçüncü çeyreğin ilk bölümünde farkı korumayı başardı ve 5 dakikalık bölüm geçilirken 46-55 üstün olan taraftı. Etkili oyununu kalan bölümde de sürdüren konuk ekip, üçüncü periyodu 56-68 önde kapattı.

Son çeyrekte Zalgiris, 5:57 kala Pangos’tan gelen üçlükle skoru 61-81’e getirdi. Kalan bölümde az süre alan isimleriyle mücadele eden temsilcimiz farkı azaltmaya çalışsa da Zalgiris karşılaşmadan 70-86 galip ayrıldı.

Bu sonuçla birlikte temsilcimiz 23. maçlar sonunda 6 galibiyette kalırken Zalgiris, 14. galibiyetini elde etti.

Zoran Dragic ve Krunoslav Simon’dan yoksun temsilcimiz Anadolu Efes’te Errick McCollum 14 sayıyla takımın en skorer ismi olurken Toney Douglas 13, Brock Motum 12, Bryant Dunston 11 sayıyla oynadı.

Zalgiris Kaunas’ta Aaron White ürettiği 15 sayıyla maçın en skorer ismi olurken Brandon Davies 12, Arturas Milaknis ve Vasilije Micic 11’er sayıyla maçı tamamladılar.