Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Ennis’ten Udoh ve Vesely açıklaması

Ennis’ten Udoh ve Vesely açıklaması

NBA patentli guardın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“NBA’de serbest oyuncu dönemi başladığında beni ilk arayan takım Fenerbahçe idi ve Kanada Milli Takımı’ndan daha önce tanışıklığım olan Gherardini ile Yaz Ligi’nde görüştük. Orada bana takımın işleyişi, hedefler gibi konular anlatıldı ve 48 saat gibi çok hızlı bir şekilde kararımı verdim. Ekpe Udoh, Jan Vesely ve Anthony Bennett ile konuştum ve hepsi burası ile ilgili çok güzel söyledi, o nedenle karar vermek çok zor olmadı.

 Avrupa basketboluna aslında çok yakınım çünkü kardeşim geçtiğimiz sezon bir EuroLeague takımında oynuyordu. Onun tüm maçlarını izliyordum. Benim için Avrupa basketbolunun daha uygun olduğunu, oyun kurucu olarak bu özelliklerimle burada daha iyi olacağını düşünüyorum.

Benim için her zaman takım önceliklidir. En büyük özelliğim, sahada takımın daha iyi olması ve gelişmesi için elimden geleni yapmam. Hatta sahadaki koç gibi takım arkadaşlarımı yönlendirerek en güzel oyuna ulaşmak için elimden geleni yapacağım. Saha dışında da umarım onlar da bana aynı koçluğu yapıp hem takıma hem de şehre alışmamı sağlarlar.

Daha buraya gelmem ile ilgili söylentiler çıkmaya başladığında o kadar çok taraftar beni takip edip güzel mesajlar yolladılar ki gelmeden önce buranın nasıl bir aile olduğunu anladım. Böyle bir organizasyona geldiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Nasıl Lakers, NBA’in en popüler takımıysa Fenerbahçe de Avrupa’nın en popüler takımlarından biri. Buranın nasıl bir aile olduğunu Gherardini ve koç Obradovic‘le konuştuktan sonra anladım.

 Gherardini ile görüştüğümde zaten koçun çalışma stilini bana zaten anlattılar. Bir an önce kendisi ile bir araya gelip onunla bir ilişkiye başlamak istiyorum ve onun beklentilerinin neler olduğunu görüp elimden gelen desteği verebilmek için çalışmaya başlamak istiyorum. Buraya gelirken kimle konuştuysam herkes Obradovic hakkında çok güzel şeyler söyledi.

 Tabii ki Kanada Milli Takımı ile Türkiye karşısında oynadığım maçı hatırlıyorum. Hatta o maçtan sonra o takımda forma giyenleri daha yakından takip etmeye başladım. Türkiye’yi çok iyi analiz etmiştik çünkü çok önemli bir maçtı bizim için. Ersan İlyasova’yı tanıyorum, Milwaukee’de birlikte oynamıştık. Cedi Osman’ı tanıyorum, geçtiğimiz sezon NBA’de oynamıştı.

Sosyal medyada çok aşırı aktif olduğum söylenemez. Paylaşacak bir şeyler varsa paylaşıyorum ama sürekli ‘bunu yedim, bunu içtim’ paylaşımlarım olmaz. Taraftarların mesajlarını okuyorum, onlarla iletişim halinde olmayı seviyorum.

Çok fazla futbolla ilgilenmeme rağmen FIFA oynuyordum. NBA’de forma giyene kadar NBA oyunları oynardım ama lige adım attıktan sonra bıraktım. Fortnite ile Call of Duty’nin yeni serisini oynuyorum.

Taraftarın kesinlikle çok önemli olduğunu düşünüyorum, hatta 6. adam olduklarını düşünüyorum. Şahsen bir Fenerbahçe maçı izlemedim ama videolardan ne kadar büyük destek olduklarını anlayabiliyorum. Fark ettiğim bir şey var; NBA’deki taraftarlara göre Avrupa’daki taraftarlar basketbol konusunda çok daha bilgili. Sahada neler olup bittiğinin çok net farkındalar.”