Ana sayfa THY Euroleague Erdem Can: “Birkaç gün içerisinde şutör poziyonunda oynayan…”

Erdem Can: “Birkaç gün içerisinde şutör poziyonunda oynayan…”

Fenerbahçe Beko'nun antrenörlerinden Erdem Can, yeni sezon çalışmaları kapsamında bilgi verdi.

erdem-can-1

THY Euroleague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, yeni sezon çalışmaları kapsamında transferlerine devam ederken, takım antrenörü Erdem Can, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Socrates Dergisi’nden Uğur Ozan Sulak ile Caner Eller’in sorularını yanıtlayan Erdem Can, şutör oyuncu konusunda kısa zaman içerisinde net bir şeyler ortaya koyacaklarını söyledi.

Erdem Can’ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“ELDEKİ İMKANLARIN GEREKTİRDİĞİ ŞEKİLDE”

EuroLeague’de kayda değer işler yapabilmeniz için birkaç tane parçayı değerlendirmeniz lazım. Dyshawn Pierre’in İtalya Ligi’nde yüzde 43 gibi bir üçlük yüzdesi var. Ulanovas’a bakınca maç başına 2 tane deniyor, yüzde 45’le atıyor. … Biz kendi projemiz içerisinde, planladığımız düzen içerisinde bazı şeyleri ortaya koymaya çalışıyoruz, eldeki imkanların gerektirdiği şekilde.

“ŞUTÖR OYUNCU KONUSUNDA ÇALIŞIYORUZ”

Bu süreç önümüzdeki birkaç günde herhalde ortaya daha net bir şeyler koyacaktır. Ancak günün sonunda başarılı olmak için aç olan oyuncuları birtakım riskleri de bir araya getirerek bir takım oluşturmaya çalışıyoruz.

“ŞUTÖR OYUNCU İSTEĞİ KONUSUNA BEN DE KATILIYORUM”

Şu anda herkesin şutör oyuncu konusundaki isteğini biliyorum, ben de katılıyorum. Fakat doğru çalışma ve doğru oyun sistemiyle bunu belli bir noktaya getireceğimizi düşünüyoruz. Lorenzo Brown’ı Leo Westermann, Bobby Dixon ve Nando De Colo’yla beraber oynayabileceği bir sisteme oturtmaya çalışıyoruz.