Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Alba Berlin bizi çok zorlamıştı”

Ergin Ataman: “Alba Berlin bizi çok zorlamıştı”

THY Euroleague'in 27. haftasında lider temsilcimiz Anadolu Efes'in Alba Berlin ile oynayacağı maç öncesinde koç Ergin Ataman ile James Anderson açıklamalarda bulundu.

Ataman Türk hakemlerine veryansın etti!

THY Euroleague’in 27. haftasında lider temsilcimiz Anadolu Efes’in Alba Berlin ile oynayacağı maç öncesinde koç Ergin Ataman ile James Anderson açıklamalarda bulundu.

Koç Ataman açıklamasında, Alba Berlin’in İstanbul’da oynanan karşılaşmada kendilerini çok zorladığını, iyi savunma yaparak ribauntlara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Ergin Ataman’ın maç önü görüşleri şu şekilde:

ALBA Berlin, İstanbul’da oynadığımız maçta bizi çok zorlamıştı. Bu sezon en çok sayı yediğimiz rakip oldu. Tempolu ve kolektif basketbol oynayan bir takım. İyi savunma yapmalı ve ribauntlarda çok dikkatli olmalıyız. Zor bir deplasman maçı olacağı kesin.

Anadolu Efes’in yıldız oyuncusu James Anderson ise her türlü detayı dikkate almaları gerektiğini vurgularken şöyle konuştu:

Güzel bir atmosferde, kadrosunda birçok tecrübeli oyuncu bulunan bir takıma karşı zorlu bir mücadeleye çıkacağız. Deplasmanda oynayacağımız zor bir karşılaşma olacak. Her türlü detayı dikkate almalıyız, topa sahip olmalıyız ve playoff yolunda bir galibiyet daha elde etmeliyiz.