Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Anadolu Efes kariyerimdeki yeni bir başlangıç oldu

Ergin Ataman: “Anadolu Efes kariyerimdeki yeni bir başlangıç oldu

THY Euroleague'in resmi sayfasında yayınlanan The Crossover programına konuk olan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman önemli açıklamalarda bulundu.

THY Euroleague’in resmi sayfasında yayınlanan The Crossover programına konuk olan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman önemli açıklamalarda bulundu.

Podcast’te Joe Arlauckas‘ın sorularına cevaplayan Ataman kariyeri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

THY Euroleague’in Covid-19 salgını sebebiyle askıya alındığı sırada ligin lideri konumunda bulunan Anadolu Efes’in bu başarısı, Avrupa’daki basketbolseverler tarafından hayranlıkla takip ediliyordu.

Basketbola bakış açısıyla ilgili Ergin Ataman, “Tabii ki paradan daha önemli çünkü basketbol bizim hayatımız. Bu bir işten daha fazlası. Bu farklı bir durum” ifadelerini kullandı.

Yurt dışında koçluk yapmayı düşünür müsün sorusu üzerine tecrübeli çalıştırıcı, “Koçlarımızın yerel takımlarıyla önemli bir şey kazanma şansı yoktu. Avrupa’da kendi takımlarınızla bir şey kazanmazsanız kimse sizi başka ülkelerde koç olmaya çağırmaz” dedi.

Anadolu Efes’e yeniden dönüşünü kariyerinde yeni bir başlangıç olarak değerlendirdiğini ifade eden Ataman, ““Bu büyük bir problemdi ama bu işe girmeliydim. Çünkü benim için de kariyerime belki de yeni bir başlangıç olurdu. Takımı devraldıktan bir ay sonra, sekizinci sırada olan ekiple kimsenin beklemediği şekilde Türkiye Kupası’nı kazandık” sözleriyle noktaldı.