Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Bizi çok iyi tanıyor”

Ergin Ataman: “Bizi çok iyi tanıyor”

ergin-ataman

Turkish Airlines Euroleague’in 10 haftasında yarın akşam Anadolu Efes’in, Baskonia ile oynayacağı mücadele öncesinde başantrenör Ergin Ataman ve yıldız oyuncu Adrien Moerman açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli başantrenör Ergin Ataman, Baskonia’nın hocasının Efes’i çok yakından tanıdığını ve mücadelenin çok kritik öneme sahip olduğunu vurguladı.

Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:

“Kirolbet Baskonia Vitoria Gasteiz, Euroleague’in en tecrübeli takımlarından bir tanesi. Dış adamlarına bakıldığında Marcelinho Huertas, Jayson Granger ve Matt Janning gibi çok tecrübeli oyunculara sahipler. Pota altında da Tornike Shengelia, Vincent Poirier ve Johannes Voigtmann gibi uzunlarla birlikte oldukça kapasiteli bir takım. Anadolu Efes’i çok iyi tanıyan iyi bir hocaları var. Bizim açımızdan kritik bir maç. Taraftarımızın da vereceği destekle bu maçı kazanıp, ciddi bir rakibimizle aramızdaki puan farkını açmak istiyoruz.”

Anadolu Efes’in yıldız basketbolcusu Adrien Moerman da karşılaşma öncesi açıklamalarda bulunurken, Baskonia’nın özgüveninin çok yüksek olduğunu ve iyi savunma yaptığını ifade etti.

Moerman’ın açıklamaları ise şu şekilde:

“Güzel bir maç olacak. Baskonia iyi bir takım. Baş antrenörlerini değiştirdiler ve şu an özgüvenleri var. Kendi evlerinde Panathinaikos Opap’ı mağlup ettikleri karşılaşmada iyi bir oyun ortaya koydular. Biz, Euroleague’de oynadığımız son iki maç olan Maccabi Fox Tel Aviv ve Darüşşafaka Tekfen karşılaşmalarında yaptığımız iyi şeyleri tekrar etmeliyiz. Savunma önemini elden bırakmamalıyız ve tabi ki hücuma da en iyi şekilde konsantre olmalıyız. Baskonia da iyi savunma yapan bir ekip. Bu karşılaşmadan galip ayrılmak için topu iyi dolaştırmalıyız.”