Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın adı değiştirilsin”

Ergin Ataman: “Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın adı değiştirilsin”

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, şimdiye dek hiçbir kupayı Cumhurbaşkanı'nın elinde almadığını ifade ederek kupanın adının değiştirilmesini istedi.

google-news-abone-olpng

THY Euroleague’de yeni sezon öncesi Media Days’de konuşan Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, hem Cumhurbaşkanlığı Kupası’ndan hem de Euroleague’de gelecek sezon hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ataman, Barcelona’nın gelecek sezon için ‘Dream team’ kuduğunu söylerken, Anadolu Efes’in de iddialı olduğunu dile getirdi.

Ataman Cumhurbaşkanlığı Kupası ile ilgili ise kupanın adının değiştirilmesi gerektiğini söyleyerek Cumhurbaşkanı’ndan hiç kupa almadım dedi.

İşte Ataman’ın açıklamalarından satırbaşları:

BARCELONA DREAM TEAM KURDU

EuroLeague için bir adım önde olan herhangi bir takım yok. Geçen yılki bütçemize az bir ilerlemeyle şu anda çok büyük takımlar kuran, çok büyük yatırım yapan 4-5 takımdan biri değiliz. Barcelona bir Dream Team kurdu. Real Madrid, Fenerbahçe, Milano, iyi takımlar kurdu ama dediğim gibi biz de iddialı olacağız. Tam hazır olduğumuzu söyleyemem ama EuroLeague’in başlamasıyla birlikte taraftarın da burayı doldurmasıyla birlikte hazır olacağımızı düşünüyorum

“GEÇEN SEZONUN GERİSİNDEYİZ”

Takımı kuramaya çalıştık ve başardık. Geçen yıl aslında istatistik olan beklentiyi verememiş gibi görünen ve son derece faydalı olan oyuncularla biz devam etme kararı aldık. Motum‘un yerine Peters’ı transfer ettik. Bir de Tolga Geçim’i aldık, son olarak da Singleton. Geçen sezon çok büyük bir başarı yakaladık ama o kupayı kaldırmak isterdik, oraya kadar gelmişken. Rakipler çok güçlü, 12-13 tane çok güçlü takım var. Büyük bir mücadele söz konusu olacak. Geçen sezonki hazırlığın bu sezon gerisindeyiz

“KUPANIN ADI DEĞİŞTİRİLSİN”

Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı bu ülkede en çok kazanan koç muhtemelen benim ama bu kupayı hiçbir zaman bir Cumhurbaşkanının elinden almadım. İlerleyen yıllarda başka bir isimle bu organizasyonun düzenlenmesi yerinde olur.