Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Fenerbahçe’ye karşı mücadele ile kazanmak istiyoruz”

Ergin Ataman: “Fenerbahçe’ye karşı mücadele ile kazanmak istiyoruz”

THY EuroLeague'in ikinci haftasında mücadele edecek olan Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko mücadelesinden önce Ergin Ataman açıklama yaptı.

ErginAtaman-7

THY EuroLeague’in ikinci haftasında mücadele edecek olan Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko mücadelesi 8 Ekim Perşembe günü oynanacak. Karşılaşmadan önce ise Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman ve yıldız oyuncu Bryant Dunston açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman, takım olarak istedikleri tempoyu yakalayamadıklarından ama mücadele ederek Fenerbahçe Beko’ya karşı galibiyet almak istediklerini ifade etti.

Ergin Ataman’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

Fenerbahçe Beko’nun kadrosunun yeni olmasına karşın roller belirlenmiş ve özellikle Nando de Colo ve Lorenzo Brown ile hücuma yön veriyorlar. Oyunlarında çok farklı hücum çeşitliliği var. Maçı kazanmak için az top kaybı yapmamız, kontrollü hücum etmemiz ve hızlı hücum şansı vermememiz gerekiyor. Henüz istediğimiz tempoyu bulamamış olsak da mücadele ile kazanmak istiyoruz.

Bryant Dunston karşılaşmayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Fenerbahçe Beko ile oynayacağımız karşılaşma bizim için çok önemli. Geçtiğimiz hafta takım olarak iyi oynayamadığımız bir maçı kaybettik. O maçta yaptığımız hataları düzeltmeliyiz. Rakibimize karşı oynadığımız maçlarda her zaman fiziksellik ve sertlik ön plana çıkıyor. Bundan dolayı böyle bir mücadeleye hazır olmalıyız. Sezonun henüz başında olmamıza rağmen çok önemli bir maç olacak…