Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman havalimanında çıldırdı! İsrail’den saygısızlık

Ergin Ataman havalimanında çıldırdı! İsrail’den saygısızlık

THY Euroleague'de Anadolu Efes'in Maccabi FOX ile oynayacağı maç için İstanbul'dan Tel Aviv'e gideceği uçağa binmeden önce yeniden aramaya alınması üzerine başantrenör Ergin Ataman tepki gösterdi.

ergin-ataman-anadolu-efes

THY Euroleague’de Anadolu Efes’in Maccabi FOX ile oynayacağı maç için İstanbul’dan Tel Aviv’e gideceği uçağa binmeden önce yeniden aramaya alınması üzerine başantrenör Ergin Ataman tepki gösterdi.

Anadolu Efes’in tecrübeli başantrenörü Ergin Ataman, İsrail’e şimdiye dek birçok kez gittiğini ancak böyle bir müdahale ile hiç karşılaşmadığını sert sözlerle dile getirdi.

“BU MUAMELE TAM BİR SKANDAL!”

Ergin Ataman normal güvenlik kontrolünün yapılmasının ardından uçağa binmeden önce özel bir güvenlik şirketi tarafından aranmaları karşısında; Bize bu yapılan saygısızlık. Yıllardır Tel Aviv’e uçuyoruz, böyle bir şeyle hiç karşılaşmadık. Normal güvenlik kontrolleri yapılıyor, X-Ray cihazlarıdan herkes geçiyor, bunlar tamam ama sonrası uçağın kapısında yapılan bu muamele tam bir skandal ifadeleriyle tepkisini ortaya koydu.

Uçağa binmeden önce özel güvenlik şirketinin tüm oyuncuları ve kulüp personelinin üzerine teker teker araması, bavul ve çantaların ise yeniden açtırıp bakılması Anadolu Efes kafilesini çileden çıkardı.

[ilgili_yazi id=20447]

MACCABİ: “HAVALİMANINDA YAPILAN PROSEDÜR”

Maccabi FOX kulübü ise Ergin Ataman’ın tepkisi üzerine açıklamada bulunarak yapılan aramanın prosedür gereği yapıldığını, kendilerinin İstanbul deplasmanına gittiklerinde aynı şekilde arandıklarını belirtti. Ayrıca İsrail’e gelen tüm konukların olduğu gibi Efes’in de havaalanında karşılanarak ağırlanacağı aktarıldı.