Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “İkinci çeyrekte maçı bıraktık, çok kötü basketbol oynadık”

Ergin Ataman: “İkinci çeyrekte maçı bıraktık, çok kötü basketbol oynadık”

THY EuroLeague 2020-21 sezonunun ikinci haftasında Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko mücadelesinin ardından Ergin Ataman açıklama yaptı.

ergin-ataman-anadolu-efes

THY EuroLeague 2020-21 sezonunun ikinci haftasında Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko mücadelesinden Fenerbahçe Beko 71-80’lik skorla galip ayrıldı. Karşılaşmanın ardından Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman açıklama yaptı.

Ergin Ataman, takımın genel olarak kötü oynadığını ve bu yüzden Fenerbahçe’nin bu kadar ribaund almasının normal olduğunu belirtti.

Ergin Ataman’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Bu akşamki maçı özetlemek gerekirse… Öncelikle iyi başladığımız bir maçtı. Ardından çok kötü bir basketbol oynadık. İkinci çeyrekte maçı bıraktık, Fenerbahçe üst üste sayılar buldu ve bir seri yakaladı. Biz de bu çeyrek boyunca hücumda şutları kaçırdık.

3. ve 4. çeyrek aslında garip bir basketbol oynandı. Her iki takım da bence kötü oynadı. Son çeyrekte maçı kazanma şansımız vardı. Geri gelebildik ama maçın sonunda yine hatalar yaptık. Kişisel performansları düşünecek olursak Simon ve Moerman haricinde çok kötü bir basket oynadık.

Biz o kadar çok şut kaçırdık ki Fenerbahçe’nin daha fazla savunma ribaundu almasını normal görüyorum. Larkin’in tedavisi sonuçlanmak üzere. 25 Ekim’de Türkiye’de olacak. 30 Ekim’de de Olympiakos maçında oynatmayı planlıyoruz.”