Ana sayfa Ekstra Ergin Ataman İle Yollar Ayrıldı

Ergin Ataman İle Yollar Ayrıldı

İki sezon önce Galatasaray Odeabank ile Eurocup şampiyonluğu yaşayan Ataman, geçen yıl da THY Euroleague’de yer almıştı. Ergin Ataman 22 Haziran 2012’de Galatasaray Odeabank’ta görevine başlamış ve 5 yıl görevine devam etmişti.

Galatasaray’dan Ergin Ataman’a Teşekkür

Galatasaray Spor Kulübü resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Ergin Ataman ile yolların ayrıldığını resmi olarak duyurdu. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada,

”2012 yılından bu yana Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevini yürüten Ergin Ataman ile yollarımızı ayırdığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Ergin Ataman, görev yaptığı dönemde, Yenilmez Armada’yı 23 yıl aradan sonra Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluğa taşıdı. 2015-16 sezonunda Galatasaray Odeabank ile Eurocup şampiyonluğu yaşayarak kariyerine bir Avrupa Kupası daha ekledi ve Avrupa’da üçüncü kez kupa kazanma başarısı gösteren ilk ve tek Türk antrenör oldu.

Ergin Ataman kariyeri boyunca bir Eurocup Kupası, Saporta Kupası, bir Eurochallenge Kupası, iki lig şampiyonluğu, dört Türkiye Kupası, beş Cumhurbaşkanlığı Kupası elde etti ve kazanma karakterini sahaya yansıtmasıyla ön plana çıktı.

Aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Sayın Ataman’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni kariyerinde başarılar diliyoruz” denildi.