Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “İyi oynamadık ama kazandık”

Ergin Ataman: “İyi oynamadık ama kazandık”

Anadolu Efes'in Euroleague çift haftası ilk maçında Kızılyıldız'ı evinde mağlup etmesinin ardından koç Ergin Ataman, iyi oynamadan kazandıklarını ifade etti.

Ergin Ergin Ataman

THY Euroleague’in 5 haftasında Anadolu Efes’in Sinan Erdem Spor Salonu’nda Sırbitan ekibi Kızılyıldız’ı 85-70’lik skorla mağlup etmesinin ardından koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman açıklamasında Anadolu Efes’in iyi oynamadığını ancak 15 sayı fark ile kazanarak güçlerini gösterdiklerini ifade etti.

Ataman’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“İYİ OYNAMASAK DA 15 SAYIYLA KAZANDIK”

Maçtaki pozitif nokta yaptığımız iyi savunmaydı. Özellikle yarı sahada savunmamız çok iyiydi. Baron ve Davidovas gibi skorerlerinin set hücumlarında sayılar bulmalarını önledik. Ama negatif nokta ise 20 top kaybı yaptık ki bizim için bu inanılmaz çok. İlk kez evimizde bu kadar çok top kaybı yaptık. Onlara çok kolay sayılar verdik bu top kayıplarının ardından. İlk yarıda sadece 6 asist yaptık ki bu bizim için çok az. EuroLeague’de 20 asist ortalamamız var. İkinci yarıda topu dolaştırdık ve 15 asist yaptık. Çok iyi oynamadık. Bu maçın ardından kimse Anadolu Efes iyi basketbol oynadı diyemez. Ama 15 sayıyla kazandık. Bu da bizim gücümüzün olduğunu gösteriyor. Ama Perşembe günü Panathinaikos‘la oynayacağımız maça daha çok odaklanmalı ve hazır olmalıyız.

“TOP KAYIPLARI BİZİ KÖTÜ YAKALADI”

Üst üste yaptığımız top kayıpları üçüncü periyotta bizi kötü yakaladı. Kötü bir beşle yakalandık. Periyodun bitimine 2 dakika kala bütün beşi değiştirip yeni bir beşle oynadık. Periyodu 5 sayı önde bitirdik. Orada bir müdahale yapmamız gerekiyordu. İlk kez üçüncü periyotta iki molamı birden kullanmak zorunda kaldım ki önde olduğumuz bir maçta iki molayı kullanmak pek olağan bir şey değil. Daha sonra oyuna giren beş hücumu toparladı. Micic ve Shane’in sayıları atlatmamızı sağladı. Son periyotta da normal oyunumuzu oynadık.