Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Khimki çok tehlikeli bir takım”

Ergin Ataman: “Khimki çok tehlikeli bir takım”

THY Euroleague'in 17. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes'in Khimki Moskova ile oynayacağı mücadele öncesinde Ergin Ataman ile Alec Peters maç öncesi görüşlerini paylaştı.

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman

THY Euroleague’in 17. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes’in Khimki Moskova ile oynayacağı mücadele öncesinde Ergin Ataman ile Alec Peters maç öncesi görüşlerini paylaştı.

Koç Ataman açıklamasında Khimki Moskova’nın çok tehlikeli bir takım olduğunu, tempolu hücum etmeleri gerektiğini vurgularken, şöyle konuştu:

Khimki, şu an Euroleague’in en çok sayı atan takımı. Özellikle Alexey Shved ve Janis Timma’nın maç başına üç sayılık atışları çok fazla. Bu oyuncuları iyi durdurmamız gerekiyor. Stefan Jovic’in asistleri ile Devin Booker, Jonas Jerebko, Jeremy Evans ve Anthony Gill pota altında etkili olup, skor buluyorlar. Takım savunmasını üst düzeyde yapıp, tempolu hücum etmemiz gerekiyor, çünkü Khimki çok tehlikeli bir takım.

Alec Peters ise Khimki’nin çok kaliteli oyunculardan kurulu olduğunu vurgularken, şu ifadeleri kullandı:

Khimki, çok kaliteli oyuncuları ile sahada iyi işler yapabilen kapasiteli bir takım. Bu maça çok iyi hazırlanmalıyız ve kazanmak için mücadelede savunmayı elden bırakmamalıyız.