Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman kulüp satın aldı!

Ergin Ataman kulüp satın aldı!

İtalyan Liginde mücadele eden Reale Mutua Torino Basket'i Türk bir yatırımcı grubu bu gün yaptıkları bir anlaşma ile satın aldı.

ERGİN-ATAMAN-1

İtalyan Liginde mücadele eden Reale Mutua Torino Basket’i Türk bir yatırımcı grubu bu gün yaptıkları bir anlaşma ile satın aldı. Kulübü satın alan yatırımcılar arasında Anadolu Efes’in koçu Ergin Ataman’ın da olduğu biliniyor.

Anlaşma yapılmasının ardından Ergin Ataman yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İki tane üst seviye ortağım var. Bu ortaklardan bir tanesi Türkiye’nin en büyük Spor Menajerlik şirketi. Ortaklarımız arasında önemli bir üçüncü isim daha olacak. Ben Anadolu Efes‘in koçu olarak görevimin başında olmaya devam edeceğim. Eğer Torino, Serie A’da oynarsa kulübün tamamını satın alacağız.”

Ataman açıklamasında satın alınan takımın teknik ekibinin başarılı olduğunu ve önümüzdeki sene de görevine devam edeceklerini belirtti. Takıma teknik anlamda yardımcı olabilmek için fazla vakit harcayamayacağını belirten tecrübeli koç yine de yardımcı olmaya çalışacağını belirtti.

Satın alınan kulübün İtalya İkinci Liginde oynaması drumunda kulübün şu anki sahibi Stefano Sardara ile ortak olmaya devam edecek. Türk yatırımcılar ise takımın İtalya Birinci Ligine çıkması drumunda kulübün tamamını satın alacağı açıklandı.

İtalya Ligi’nde geçtiğimiz sezon ikinci lig de bulunan Torino Basket, kovid-19 sebebiyle yarım kalan sezonda 18-8 derece yakalayarak ikinci sırada bulunuyordu.