Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Mutlaka kararlı ve sert olmalıyız”

Ergin Ataman: “Mutlaka kararlı ve sert olmalıyız”

THY Euroleague'de temsilcimiz Anadolu Efes'in Olympiakos ile oynayacağı mücadele öncesinde Ergin Ataman görüşlerini paylaştı.

Ergin Ataman:

THY Euroleague’in 7. haftasında Anadolu Efes’in Olympiakos ile deplasmanda oynayacağı maç öncesinde Koç Ergin Ataman ile yıldız basketbolcu Alec Peters açıklamalarda bulundu.

Koç Ataman açıklamasında Oylmpiakos karşısında kararlı ve sert bir basketbol oynamaları gerektiğini vurgularken şöyle konuştu:

Geçen hafta Atina’da iyi basketbol oynayamadık. Bu hafta yine Atina’dayız ve yine çok zorlu bir rakibimiz olacak. Olympiacos’u yenmek için mutlaka kararlı ve sert oynamalıyız. Özellikle hücumda top paylaşımını iyi yaparak, top kaybı yapmadan doğru şut seçimleri yapmalıyız. Olympiacos’ta Vassilis Spanoulis, Nikola Milutinov ve Georgios Printezis gibi çok kapasiteli ve büyük maç oynamasını iyi bilen çok karakterli oyuncular var. Kazanmak için iyi ve doğru basketbol oynamalıyız

Yıldız basketbolcu Alec Peters ise tekrar galibiyet almaya başlamaları gerektiğini vurgularken şu ifadeleri kullandı:

Atina’da zorlu bir mücadeleye çıkacağız. Geçen hafta mağlup olduk, tekrar galibiyet almaya başlamalıyız. Şu an iyi bir ritmimizin olduğunu düşünüyorum ve umarım bunu Olympiacos karşısında sahaya yansıtabiliriz.

Temsilcimiz Anadolu Efes’in, Yunan devi Olympiakos ile oynayacağı karşılaşma yarın (Perşembe) akşam 22:00’de oynanacak.