Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Olimpiakos bizden daha fazla dinleniyor”

Ergin Ataman: “Olimpiakos bizden daha fazla dinleniyor”

Euroleague lideri temsilcimiz Anadolu Efes'in başantrenörü Ergin Ataman, Olympiakos ile oynayacakları maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman:

Euroleague lideri temsilcimiz Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman, Olympiakos ile oynayacakları maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Koç Ataman açıklamasında, Olympiakos’un Salı günü, kendilerinin ise Çarşamba günü maç yapmış olmasının bir dezevantaj oluşturduğuna değinirken, taraftarın desteği ile kazanmak istediklerini dile getirdi.

Anadolu Efes koçu Ergin Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:

Deplasmanda oynadığımız zorlu bir karşılaşmadan sonra 48 saat dolmadan yine zorlu bir mücadeleye çıkacağız. Fikstürde Olympiacos’un bizden bir gün önce oynamış olması bizim için fiziksel açıdan ciddi bir dezavantaj. Uzun bir aradan sonra yeniden seyircimizle buluşuyoruz ve onların vereceği itici güç ve motivasyonla enerjimizi en üst seviyede kullanıp galibiyete ulaşmalıyız.

Olympiakos maçı öncesi öncesi görüşlerini paylaşan yıldız basketbolcu Tibor Pleiss ise hedeflerini liderliği korumak olduğunu söylerken; Şu an bizim için en önemli hedef sıralamadaki yerimizi korumak. Hemen toparlanıp mücadele etmeliyiz. Tabi ki Olympiacos maçı kolay olmayacak. Çünkü oynadıkları son maçı kazanarak buraya geliyorlar. Salon tamamen dolu olacak, seyircimizin önünde oynamak bize çok büyük bir güç ve enerji veriyor. ifadelerini kullandı.