Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Onlar da hissettiler ki Mayıslar bizim”

Ergin Ataman: “Onlar da hissettiler ki Mayıslar bizim”

Anadolu Efes'in THY Euroleague'de Olimpia Milano'yu farklı skorla mağlup etmesinin ardından koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

ergin-ataman

Anadolu Efes’in THY Euroleague’de Olimpia Milano’yu farklı skorla mağlup etmesinin ardından koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman mücadelenin ardından Tivibuspor’a yaptığı açıklamanın satırbaşları şu şekilde: 

“Takım mükemmel basketbol oynuyor”

Takım mükemmel basketbol oynuyor, mükemmel mücadele ediyor. Bütün oyuncuları kutlamak lazım. Herkes özgüvenle oynuyor. Eksikleri aratmıyoruz. Evet bugün Micic yoktu. Ondan alacağımız katkıyı Buğrahan’dan aldık. Zaten onu hazırlıyorduk, özellikle lig maçlarında çok iyi oynuyordu. Daha da iyi oynayacak inşallah.

“Her maçın ayrı bir havası var”

Singleton ilk devre müthiş oynadı. Sertaç ikinci yarı müthiş oynadı. Herkes harika katkı verdi. Larkin maçın başında tutuktu, yorgundu biraz ama o da tempo buldu. Müthiş bir galibiyet. Şimdi Cuma akşamına bakacağız. EuroLeague’de her maçın ayrı bir havası var. Sinan Erdem’de süper bir atmosfer var. Taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz de onlara aynı şekilde, bu oynadığımız basketbolla cevap vermeye devam edeceğiz.

“Mayıslar bizim, Mayıs ayını bekliyorlar”

Euroleague Genel Menajerler anketinde Anadolu Efes’in en keyif veren takım olarak seçilmesi ve Final Four’da oynaması kesin gözüyle bakılması ile ilgili ise Ergin Ataman şu ifadeleri kullandı:

Çok normal onların bu şekilde düşünüyor olması. Onlar da hissettiler ki Mayıslar bizim, herhalde Mayıs ayını bekliyorlar.