Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Onların hızlı hücumlarını durdurmalıyız”

Ergin Ataman: “Onların hızlı hücumlarını durdurmalıyız”

Euroleague lideri Anadolu Efes'in İsrail ekibi Maccabi ile deplasmanda oynayacağı maç öncesinde Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman:

THY Euroleague’in 27. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes’in Maccabi FOX ile oynayacağı mücadele öncesinde koç Ergin Ataman ile Bryant Dunston maç önü görüşlerini paylaştı.

Ergin Ataman açıklamasında, Maccabi’nin kendileri ile çok benzer yapıda bir basketbol oynadığına değinirken, hızlı hücumlarını kontrollü oyun ile durumaları gerektiğini vurguladı.

Ataman’ın bu dev mücadele öncesindeki görüşleri şu şekilde:

Tel Aviv’de zor bir deplasman maçına çıkacağız. Maccabi Fox Tel Aviv takımı özellikle dış oyuncularının ikili oyunları ve tempolu basketbolu ile bizim sisteme çok benzer özellikleri olan bir takım. Dinamik savunma yapıp onların hızlı hücumlarını kontrollü oyunla durdurmalıyız. Sahadaki herkesin atmosferden etkilenmeden işini en iyi şekilde yapması bizi galibiyete taşır…

Anadolu Efes’te sakatlıktan dönen Bryant Dunston ise maç öncesinde yaptığı açıklamada Maccabi’nin bu sezon evinde hiç maç kaybetmediğine vurgu yaptı.

Dunston’ın maç önü görüşleri ise şöyle:

Bizim için çok önemli bir maç. Maccabi Fox Tel Aviv güçlü bir ekip, salonlarında zorlu bir atmosfer var. Orada fazla maç kaybetmediler. Umarım iyi mücadele edip, oyunun temposunu kontrol ederek ve fiziksel oynayarak galibiyetlerimize devam ederiz.