Ana sayfa Ekstra Ergin Ataman: Ortada Hatalar Var!

Ergin Ataman: Ortada Hatalar Var!

İki sezon önce Galatasaray Odeabank ile Eurocup şampiyonluğu yaşayan Ataman, geçen yıl da THY Euroleague’de yer almıştı. Ergin Ataman 22 Haziran 2012’de Galatasaray Odeabank’ta görevine başlamış ve 5 yıl görevine devam etmişti. Galatasaray’ın web sitesinden yaptığı açıklama ile dün yolları ayrılan Ergin Ataman Lig radyoya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal’ın konuşmasına da değinen Ergin Ataman, kendisine gösterilen tavrın çok yanlış olduğunu belirtti.

Başarılı koç “Ağrıma giden şeyler oldu. Mesela benimle ayrılık görüşmesinin lig bittikten çok sonra yapılması, benden önce başka bir hocayla anlaşılması gibi. Benimle uzatmaya çalışmadılar bile. Başkan’ın görüşmeye katılmayıp, Can Topsakal’ın ofisinde sadece 10 dakikalık bir deklerasyon yapılması da ayrı bir durum! Kararı önceden vermişler tabii. Hep şunu söylüyorlar; Ergin Ataman pahalı bir antrenör,  Ataman büyük takımlarla çalışır. Evet. Ben pahalı bir antrenörüm ama Galatasaray zordaysa bedava çalışırım, bunu söyledim.

Ama onlar çoktan başkasıyla anlaşmış. Can Topsakal söylemiş zaten, ‘Ergin Ataman iddialı bir antrenör, biz bu sene iddialı olamayacağız’ diye. Profesyonellikte bu tip şeyler olur. Ama Ergin Ataman’a karşı bu tavır çok yanlıştır. Sezon biter, teşekkür edersin. Dersin ki; ‘Biz farklı bir şey düşünüyoruz.’ Ama bu şekil çok yanlış. Başkan sezon bitmeden her yerde çıktı, ‘Sezon biter bitmez Ergin Ataman’la konuşacağız. Onunla devam etmek istiyoruz’ dedi. Biz de buna istinaden 15 gün bekledik. Gün olur, devran döner. Mazbata bugün onlarda. Bugüne kadar hiçbir takımla görüşme yapmadım. Çünkü G.Saray’da devam etmek istiyordum. Ancak bundan sonra tabii ki temaslarım olacak” dedi.