Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman Vasilije Micic’e sinirlendi: “Profesyonelce değil”

Ergin Ataman Vasilije Micic’e sinirlendi: “Profesyonelce değil”

Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, Panathiniakos mağlubiyetinin ardından yaptığı açıklamada oyuncularını sert dille eleştirdi.

THY Euroleague’in 6. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes’in Yunanistan deplasmanında Panathinaikos’a 86-70’lik skorla mağlup olmasının ardından koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Koç Ataman, maç sonunda yaptığı basın toplantısında oyuncularını sert dille eleştirirken, oynanan karşılaşmada kötü performans sergileyen Vasilije Micic’e oldukça sert bir tepki göstererek ‘profesyonel’ davranmadığını söyledi.

Ataman açıklamasında, bazı oyuncularının oyundaki tutum ve tavırlarının kabul edilemez olduğunu söylerken, şöyle konuştu:

Tabi ki Panathinaikos adına önemli bir maçtı. Onların bu galibiyete kesin olarak ihtiyaçları vardı. Biz ise daha rahattık çünkü iki gün önce İstanbul’da kazandık ve buraya dört galibiyetle geldik. Bazı oyuncularımız bu gece takımımız için harika mücadele etti ama diğer bazı oyuncularımızın oyuna tutumdaki ve tavırları kabul edilemezdi. Mücadele eden arkadaşlarına saygı göstermediler. Tamam, korkunç oynadık. Felaket şut attık. Üçlük atışlarda 6/30 ile oynadık. Takımın iki skoreri Micic ve Kruno, 1/15 ile üçlük attı

“MICIC’İN PERFORMANSI KABUL EDİLEMEZ”

Geçtiğimiz gün Euroleague’de haftanın oyuncusu seçilen Vasilije Micic’in Panathiniakos karşısında 7 top kaybı ile birlikte -4 verimlilik puanıyla maçı tamamlamasını sert dille eleştiren Ergin Ataman, oyuncusunun 7 top kaybetmesinin kabul edilemez olduğunu ve profesyonelce olmayan bir durum olduğunu söyledi.

Ataman, Euroleague’de takımların çok güçlendiğini, herkesin birbirini yenebileceğini, daha fazla çift maç oynayacaklarını söylerken oyuncularının zihniyetini değiştirmesi gerektiğini ifade etti.

Basın toplantısının son bölümünde kendisine Vasilije Micic hakkında yaptığı yorum ile ilgili gelen soruya sinirlenen Ergin Ataman,  “Bu bir basın toplantısı ve ben de fikrimi anlatıyorum” sözlerini kullanarak basın toplantısına son noktayı koydu.