Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman, Zalgiris Kaunas mağlubiyetinin ardından açıklama yaptı

Ergin Ataman, Zalgiris Kaunas mağlubiyetinin ardından açıklama yaptı

THY EuroLeague'de Zalgiris Kaunas, Anadolu Efes mücadelesinin ardından Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman açıklamada bulundu.

Ergin Atamann

THY EuroLeague’de Zalgiris Kaunas, Anadolu Efes mücadelesinden Zalgiris Kaunas galip ayrıldı. Karşılaşmanın ardından Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman açıklamada bulundu.

Ergin Ataman’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

“Zalgiris Kaunas’ı tebrik ederim. Sadece bir oyun kurucumuz var ve o da korkunç oldu. Bu şartlarda hücumda organize olmamız ve kendi basketbolumuzu oynamamız çok zor. Bizim açımızdan durum böyleydi. Diğer açıdan bakacak olursak Zalgiris harika oynadı. Birçok genç oyuncuları vardı, sert ve agresif oynadılar, doğru basketbolu oynadılar, her top için savaştılar. Onları tebrik ederim. Sezonun başında Zalgiris benim gördüğüm en iyi takımlardan birisi.

Zalgiris’in oyununu ve savunmasını tebrik ediyorum ama Micic bu tecrübede bu tip savunmalara karşı çok oynamış birisi. Buna rağmen korkunç oynadı.

Biz bir hücum takımıyız ama Chris Singleton 5 top kaybı yaptı. Vasilije Micic top kayıpları yaptı, boş atışlar kaçırdı. Onlara hızlı hücum sayıları verdik. O ana kadar maç kontrolü bizdeydi. Micic’i çok fazla oturtamadım çünkü kenarda tecrübesiz oyuncular vardı.

Larkin 25’inde İstanbul’a geri gelecek. 30 Ekim’deki Olympiacos maçında oynamasını bekliyoruz. Onun yokluğunu çok hissediyoruz. Micic’in bu performansını düşününce onu daha da çok özlüyoruz. Sadece 1 maçta iyi oynadı, diğer maçlarda korkunçtu.

Salonda 5 bin seyirci mi vardı yoksa daha mı fazlaydı? Burada atmosfer her zaman güzel oluyor. 7 ay aradan sonra böyle bir atmosferde oynamak bizim için heyecan vericiydi. Ama birçok meslektaşımın basın toplantısında bu yıl EuroLeague’deki adil olmayan ortamdan bahsettiğini görüyorum. Bence bu da adaletsiz bir durumdu. Hepimiz aynı turnuvadayız. Ev sahibi olmadan ve taraftarımız olmadan oynuyoruz. Ama bazı takımlar taraftarla oynuyorlar. Bazı ülkelerin Temmuz’da finallerin bir fanusta oynamasına izin vermediğini gördük. Ama Litvanya’da taraftarlar maçlara geliyor. Ya bizim hükümetimiz de böyle bir ortamda oynamamıza izin vermezse ne olacak? EuroLeague’e bunu soruyorum. Geçen sezonun iptal olması adil değildi, bunun böyle olması da adil değil. Aynı turnuvadaysak eşit şartlarda oynamalıyız.”