Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman’dan Fenerbahçe itirafı!

Ergin Ataman’dan Fenerbahçe itirafı!

Anadolu Efes'in başantrenörü Ergin Ataman, sezon başında takım kurarken, Fenerbahçe'yi yenebilecek oyuncular seçtiklerini belirtti.

Ataman'dan Obradovic'e destek:

THY Euroleague ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes’in başaantrenörü Ergin Ataman, sezon başında takımı kurarken Fenerbahçe’ye ters gelecek bir takım kurmayı hayal ettiklerini söyledi.

Anadolu Efes’in deneyimli başantrenörü Ergin Ataman, Sabah Gazetesi’ne verdiği röportajda Fenerbahçe’nin 4 yıldır Final-Four yaptığını ve Türkiye’de de son 3 yıldır şampiyon olduğunu, bu yüzden Avrupa’nın en iyi takımı olduklarını ifade ederken, sezon başında takımı kurarken Fenerbahçe’yi yenebilecek planı yaptıkları belirtti.

Ataman şöyle konuştu:

“Diyorlar ki: Neden Ergin Ataman hep Fenerbahçe’den bahsediyor? Fenerbahçe’yi yenmek için plan yapıyor? Şimdi, Fenerbahçe şu anda Avrupa’nın en iyi takımı. Fenerbahçe’nin üzerine çıkabilirsem Avrupa Ligi’nde şampiyon olurum, Türkiye’de şampiyon olurum. Basketbolda bir gerçek var. Son 4 yılda Avrupa Ligi’nde Dörtlü Final oynayan tek takım Fenerbahçe, 3 final oynadı birini kazandı. Türkiye’de son 3 yııln şampiyonu.

Takım kuruluşuna gelince… Biz sezon başında takımı kurarken Fenerbahçe’ye ters nasıl bir takım kurarız; o planlarla yola çıktık. Önümüzde bir Fenerbahçe gerçeği var. Vesely’si Datome’si, Kalinic’i, Sloukas’ı ile yıllardır aynı iskeletle oynayan Avrupa’nın en iyi oyuncularının ve Avrupa’nın en iyi hocasının olduğu bir takım var.

Bizim en üst hedefe ulaşmamız için bu takımı yenmemiz lazım. Onun için takımı kurarken Fenerbahçe’yi nasıl yeneriz diye düşündük, ona göre bir kadro kurduk. Nitekim bu sezon oynadığımız üç maçın ikisini kazandık, birini uzatmada kaybettik. Demek ki F.Bahçe’ye ters bir takımız ama bu demek değil ki daha iyi bir takımız. Ama her zaman için kazanma şansımız var; onları iki kere yenmemiz tesadüfi bir olay değil. Planlanmış bir kadro ürünü.”