Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman’dan iddialı açıklama: “Rövanşı almaya gidiyoruz”

Ergin Ataman’dan iddialı açıklama: “Rövanşı almaya gidiyoruz”

Anadolu Efes'in THY Euroleague'in 23. haftasında CSKA Moskova ile oynayacağı mücadele öncesinde başantrenör Ergin Ataman ile Adrien Moerman açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman'dan iddialı açıklama:

Anadolu Efes’in THY Euroleague’in 23. haftasında CSKA Moskova ile oynayacağı mücadele öncesinde başantrenör Ergin Ataman ile Adrien Moerman açıklamalarda bulundu.

THY Euroleague’in ilk yarısında Sinan Erdem’de CSKA Moskova’ya tek sayı ile kaybeden Anadolu Efes, bu kez Rusya’da kazanarak ikili averajı almak istiyor.

Mücadele öncesinde açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, son iki sezondur yenemedikleri tek takımın CSKA Moskova olduğuna vurgu yaparken, şöyle konuştu: 

İstanbul’da süper bir hakem yönetiminin olduğu maçı son saniyelerde Mike James’in basketi ve Larkin’in kaçan şutu ile kaybetmiştik. Şimdi aynı şartlarda oynanacak bir maçta rövanşı almaya gidiyoruz. Çok zorlu ve yorucu bir maç fikstürü ile karşı karşıyayız. Bu maç için özel bir hazırlık yapamıyoruz. Cuma gecesi Belgrad’da, dün akşam da İstanbul’da çok sert iki maç oynadık. Aynı strateji ile CSKA Moskova maçını da oynayacağız. EuroLeague’de son iki sezonda yenemediğimiz tek takım CSKA Moskova, bu kez bunu kırmak istiyoruz.

Oynanacak dev maç öncesinde konuşan yıldız oyuncu Adrien Moerman ise galibiyetin anahtarının savunmada agresif olmak olduğunu söyledi:

Çok zorlu bir mücadele olacak. Şu an Euroleague’de ilk sıradayız ve yerimizi korumak istiyoruz. Ligin ilk yarısında CSKA Moskova ile İstanbul’da oynadığımız maçı kaybetmiştik. Bu maçta 40 dakika boyunca oyunu kontrol etmeliyiz ve bence galibiyet için maçın anahtarı savunmada agresif olmak.