Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman’dan Kızılyıldız açıklaması

Ergin Ataman’dan Kızılyıldız açıklaması

THY Euroleague'deki temsilcimiz Anadolu Efes'in başantrenörü Ergin Ataman ile Sırp yıldız Vasilije Micic, Salı günü oynanacak Kızılyıldız karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman'dan açıklama

THY Euroleague’deki temsilcimiz Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman ile Sırp yıldız Vasilije Micic, Salı günü oynanacak Kızılyıldız karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

Ataman yaptığı açıklamasında Kızılyıldız’ın tehlikeli bir takım olduğunu vurgularken, çift maç haftasına galibiyet ile başlamak istediklerini söyledi.

Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:

Çift maç haftasına galibiyet ile başlamak istiyoruz. Kızılyıldız mts tehlikeli bir takım. Rakibimiz, James Gist ve Mouhammad Faye gibi hareketli uzunları olan, Michael Ojo gibi pota altında etkili ismi olan ve aynı zamanda dış adamları iyi savunma yapan bir takım. Taraftarımızın vereceği motivasyon ile tempolu oynayıp kazanmak istiyoruz…

Anadolu Efes’in yıldız oyun kurucusu Vasilije Micic ise Kızılyıldız’ın fiziksel oyununa aynı şekilde yanıt vermek istediklerine vurgu yaparken şöyle konuştu:

Euroleague’deki tüm maçlar gibi zorlu bir mücadele olacak. 40 dakika boyunca maça konsantre olmalıyız ve rakibimizin fiziksel oyununa aynı şekilde yanıt vermeliyiz. Umarım taraftarımız yine salonu tamamen doldurur. Kazanmak için elimizden geleni ortaya koyacağız.