Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman’dan Obradovic’e Popovich benzetmesi

Ergin Ataman’dan Obradovic’e Popovich benzetmesi

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, Socrates Dergi YouTube kanalında Uğur Ozan Sulak tarafından sunulan “Bekleme Odası” programına konuk oldu.

Zeljko Obradovic Ergin Ataman

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, Socrates Dergi YouTube kanalında Uğur Ozan Sulak tarafından sunulan “Bekleme Odası” programına konuk oldu.

Programda önemli açıklamlarda bulunan Ergin Ataman, Obradovic’in yeni tarzı ile ilgili değerlendirmelerde bulunmayı ihmal etmedi.

Obradovic’in yeni tarzını, NBA’in efsane koçlarından San Antonio Spurs başantrenörü Gregg Popovich’e benzeten Ergin Ataman şöyle konuştu:

Popovich’in de böyle bir imajı var. Ona çok benzemiş. Bakarsınız NBA yoluna gider. Zaten EuroLeague’de bu kadar başarılı olmuş bir antrenörün NBA’den mutlaka çağrılması, iyi bir takımdan teklif alması gerekiyordu. Belki sakalı olmadığı için böyle bir teklif gelmediğini düşünüp imaj değişikliği yapmış olabilir (gülüyor).
Ben biraz daha konservatifim. Kilo almamaya çalışıyorum sadece. Biz sezonu nasıl başladıysak öyle bitirmek istiyoruz. Obradovic belki farklı düşünmüş olabilir. Hazır böyle bir dönemdeyken başlayacak olan sezona yeni bir imaj ve hüviyetle girme planında olabilir.

MICIC İLE LARKIN BİRBİRİNE DESTEK OLUYOR

Larkin ile Micic’in iki sezondur birlikte uyum içerisinde oynamaları konusunda ise Ataman, ““Micic topla vakit geçirmeyi çok seven bir oyuncu, Larkin ise bitirici. Biz bunun farkına vardığımız zaman bu kombinasyonun uyumlu olabileceğini düşündük. Larkin’le Micic’i aynı bölgeyi paylaşan oyuncu değil de birbirine destek olan iki oyuncu haline geldi. Bu bizim için bir lüks oldu, bu da rakipler için oldukça sıkıntılı bir durum oluşturdu”  ifadelerini kullandı.

“BU KADRO NBA’DE PLAY-OFF YAPARDI”

Anadolu Efes’in bu sezonki kadrosunun NBA’de play-off yapabilecek düzeyde olduğunu iddia eden Ataman Yapardık. Oynadığımız sert ve akıcı basketbolun yanı sıra rotasyonu 10-11 oyuncuya çıkardık. Keşke böyle bir çağrı alıp gitsek de bir sezon NBA’de oynayıp boyumuzun ölçüsünü alsak şeklinde bir espri yaptı.

Ergin Ataman bir kullanıcıdan gelen soru üzerine çalıştırdığı Petar Naumoski, Deron Williams, Carlos Arroyo ve Shane Larkin gibi guardlar arasından tereddütsüz bir vücut diliyle Larkin’i seçti.

Euroleague tarihindeki en iyi beşini seçmesi istenen koç Ataman, çok farklı tercihlerde bulundu. Fenerbahçe Beko’dan Jan Vesely, Barcelona’dan Mirotic, CSKA Moskova’dan Will Clyburn, Olympiakos’dan Vassilis Spanoulis ve son olarak Anadolu Efes’ten Shane Larkin’i en iyi beşine yazdı.