Ana sayfa Ekstra Erman Kunter: Bu Kamp Çok Önemli

Erman Kunter: Bu Kamp Çok Önemli

Galatasaray Odeabank, yeni sezon öncesi kamp çalışmalarını Fransa’nın Angers şehrinde sürdürüyor. İlk çalışmasını dün akşam gerçekleştiren sarı kırmızılılarda 61 yaşındaki teknik adam, “Buradaki ilk günde ufak bir idman gerçekleştirdik. Bu sabah ise normal bir tempoda idman yaptık. Akşam da maçımız var. Yol yorgunluğunun olması normal ama Avrupa kupasında da bu şekilde oluyor. Bir problem yok. Her şey iyi gidiyor. İlk kampta ufak tefek sakatlıkları olan oyunculara daha fazla dikkat ettik ama bu kampta bütün gücümüzle oynamaya çalışacağız. Sezon başlamasına üç hafta kala eksiklerimizi görmüş olacağız. Takımın resmini görmek açısından bu kamp İtalya’daki kamptan daha önemli” şeklinde konuştu.

Genel Menajer Ömer Yalçınkaya ise uzun bir yolculuk gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, ”Sabah saat 07:00’den beri ayaktayız. Otele geldik ve arkasından hafif bir antrenman gerçekleştirdik. Bugün de şut idmanı yapacağız. Akşam ise Cholet ile önemli bir maç oynayacağız. Fransa’daki bu maçlar bizim gelecekte oynayacağımız basketbolun bir göstergesi olacak. Bu akşam 22:00’de maçımızı oynayıp ikinci maçı bekleyeceğiz. Fransa’da toplamda dört maç yapacağız. Haftaya Çarşamba günü ise İstanbul’a dönmüş olacağız” dedi.

Galatasaray Odeabank’ın yeni transferlerinden Rakeem Christmas yaptığı açıklamada, “Burada çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürmek istiyoruz. Koçumuzun söylediklerine tamamen odaklanmış durumdayız. Neler yapabileceğimizi bugünkü maçta görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sarı kırmızılıların tecrübeli oyuncusu Emir Preldzic de “İstanbul’dan buraya gelmek oldukça uzun sürdü. 12 saatlik bir yolculuk yaptık ve gelir gelmez yenileme idmanı gerçekleştirdik. Bu sabah şut idmanı yapıp ardından akşamki Cholet Basket maçına hazır olmak zorundayız. Umarım maçtan galip ayrılırız” açıklamasını yaptı.